Pažintine išvyka į Trakus

Gruodžio 29 dieną Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos darbuotojai pažintine išvyka į Trakus palydėjo 2022 metus. Tai buvo ne tik pažintinė, bet ir praktinė bei pramoginė išvyka. Ekskursijos programoje buvo numatyti praktiniai darbai ir vienas iš jų tai kibinų gamyba. Tai buvo puiki proga sužinoti kaip gaminami kibinai, išbandyti savo kulinarinius sugebėjimus ir paragauti savo „rankų darbo“.

Pasistiprinę siauromis gatvelėmis nukulniavome link salos padabintos gotikiniu pastatu. Pakeliui trumpam stabtelėję padarėme keletą nuotraukų ir su gera nuotaika įžengėme į gotikinę pilį su tikslu pasinerti į amžiaus glūdumas. Istorinėje kelionėje lydėjo mus gidas Darius. Savo ekskursiją pradėjome tvirtovės arsenalo ekspozicija. Galėjome ne tik pamatyti viduramžio ginklus, bet ir paliesti kardus, kirvius, durklus, įtempti ietį ir arbaletą, pasimatuoti šarvus ir šalmus.

Kiekvienas ekskursijos dalyvis, bent akimirkai tapo riteriu, pasijuto kariu, ginančiu Trakų pilį. Išbandę ginklus ir susipažinę su jų paskirtimis, nuskubėjome apžiūrėti likusią istorinio muziejaus surinktą ekspoziciją, išgirsti tikras istorijas ir legendas, suprasti Lietuvos kunigaikščių papročius ir prisirišimą prie šios vietos, suvokti pilies istorinę reikšmę ir svarbą.

Ekskursija buvo ne tik pažintinė, bet ir linksma, visi dalyviai buvo puikios ir pakilios nuotaikos. Tai buvo labai naudinga kelionė visam Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos kolektyvui, tiek techniniam personalui, tiek mokytojams, tiek mokyklos administracijai. Tai buvo puiki proga visiems aptarti senus metus ir pasvajoti apie artėjančius, pasidalinti įspūdžiais ir lūkesčiais, aptarti problemas, pasidžiaugti pasiekimais, tai buvo puiki proga geriau pažinti vieniems kitus.

Deja, Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos geografija sudaro specifines darbo sąlygas ir ypatingus santykius tarp visų darbuotojų – esame išbarstyti po visą rajoną, o pavadinime nurodyta vietovė yra tik administracijos ir kai kurių sporto šakų dislokavimo vieta. Todėl retai susitinkame, retai bendraujame, o apie pasiekimus sužinome tik skaitant periodinius leidinius, sporto mokyklos svetainę arba per socialinius tinklus. Ši ekskursija padėjo mums suartėti, pajusti bendrumą, geriau suprasti ir suvokti, kad esame viena didelė šeima, kurią jungia ne tik pavadinimas, o gal net ne tiek pavadinimas, kiek bendras tikslas – auginti aktyvią, jauną kartą ir garsinti Vilniaus rajoną ne tik mūsų šalyje, bet ir visame plačiame pasaulyje.