Projekto „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ finalinė sporto šventė Nemenčinėje


„Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ – tokiu šūkiu buvo nuspręsta šiemet paminėti  30-metį švenčiantį projektą. Šis projektas vykdomas visoje Europoje, o Lietuva prie jo prisijungė 1993 m. Prisijungimo sumanytojai, įgyvendinimo iniciatoriai, puoselėtojai yra Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, šalies savivaldybės. Šiandien šis judėjimas vienija 658 mokyklas, išbarstytas 59 rajonuose ir miestuose, o jų skaičius kasmet tik auga. Projekto tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, sveikata reikia rūpintis nuo mažens, o jau trisdešimt metų plintanti sveikatą stiprinančių mokyklų idėja gali keisti ir paveikti ne tik mokinių sveikatą, bet ir jų mąstyseną, poreikius, gyvenimo įpročius ir būdą. Ši idėja ypatingu būdu surado palaikymą daugelyje mūsų rajono įstaigų, joje jau ne pirmus metus dalyvauja daugelis mokyklų, kurias remia Vilniaus rajono savivaldybė ir Švietimo skyrius. Šiemet buvo ypatinga proga paminėti Lietuvos veiklos šiame judėjime jubiliejų 30-metį. Tad buvo nuspręsta  švęsti didesniame mokyklų būryje Nemenčinėje. Balandžio mėnesio pabaigoje 10 mūsų rajono mokyklų čia atvyko kartu praleisti laiką sportuodami, o sportas, kaip žinome, yra sveikata. Pati idėja kilo Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriuje, o šventės forma ir tai kaip turėtų atrodyti ši šventė buvo mokyklų mokytojų ir trenerių idėjų rinkinys. Renginio koordinatoriais buvo Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos, Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos ir Zujūnų gimnazijos atstovai. Jiems teko gražią idėją įgyvendinti ne žodžiais, o darbais.

Šventę pradėjome daugiafunkciniame Nemenčinės stadione. Šventėje dalyvavo organizatorių atstovė, Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Božena Tyčino ir Bendrojo ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Dovilė Kimutytė. Jaunimą ir svečius pasveikino Vilniaus r. Nemenčinės muzikos mokyklos jaunieji menininkai. Muzikantų atliekami kūriniai leido dalyviams šiek tiek sumažinti tvyrančią priešstartinę įtampą ir sulaukė audringų plojimų. Taip pat Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos jaunieji boksininkai, pademonstravo parodomąsias kovas. Šventės vedantysis, Zujūnų gimnazijos direktorius Marek Pščolovski ir fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Miroslav Leščevski supažindino šventės dalyvius su varžybų ir konkursų eiga, o kadangi labiausiai prisidėjo rašant varžybų, konkursų nuostatus, galėjo atsakyti į visus rūpimus klausimus. Į susirinkusius kreipėsi Božena Tyčino, kuri priminė visiems gerai žinomą dėsnį – sveikame kūne sveika siela. Ji teigė, kad pasirinkta šventės forma labiausiai tiko tikslui – sveikatos stiprinimui. Taip pat padrąsinimo žodžius tarė Dovilė Kimutytė, linkėdama visiems gražios šventės.

Jaunimas turėjo galimybę parodyti savo įgūdžius tinklinio, krepšinio, futbolo, šaudymo, estafečių, stalo teniso ir smiginio konkursuose. Pirmame, tinklinio konkurse, dalyviams teko pademonstruoti kamuolio perdavimo įgūdžius. Užduotį kuo toliau atmušti kamuolį per tinklą geriausiai atliko Avižienių gimnazijos tinklininkai. Krepšinio varžybose tikrinome, kiek dalyviai yra įvaldę mėtymo taiklumą. Šioje rungtyje geriausiai pasirodė Bezdonių „Saulėtekio“ pradinės mokyklos krepšininkai. Futbolo aikštelėje komandos varžėsi baudinių konkurse. Šiose varžybose sėkmė lydėjo Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos ir Mickūnų gimnazijos sportininkus. Mickūnų gimnazijos mokiniai geriausiai pasirodė ir šaudykloje, ir dviračių lenktynėse, o prie teniso stalo jie pasidalino pirmąja vieta su Zujūnų gimnazijos mokiniais. Tad nieko keisto, kad daugiausiai taškų bendroje įskaitoje surinko ir pergale džiaugėsi Mickūnų gimnazijos komanda. Antrąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Mariampolio Meilės Lukšienės gimnazija, o trečiąja vieta pasitenkino Avižienių gimnazijos berniukai, mergaitės ir mokytojai.

Šventės uždaryme dalyvavę Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos naujas direktorius Robert Komarovski ir Vilniaus rajono Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Božena Tyčino džiaugėsi gausiai atvykusių dalyvių aktyvumu ir pastangomis. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti atitinkamo dydžio taurėmis. Taip pat buvo padėkota tiems, kurie labiausiai prisidėjo, kad ši šventė įvyktų, būtų gausi ir vyktų pagal Fair Play taisykles, tai yra treneriams, mokytojams ir teisėjams. Už dalyvavimą tokioje gražioje ir svarbioje misijoje, jiems buvo įteikti Švietimo skyriaus vedėjos Sofijos Segen padėkos raštai. Šioje šventėje nebuvo pralaimėjusių, kiekvienas dalyvis puikiai praleido laiką, rungtyniavo, gavo daug teigiamų emocijų, o svarbiausia, sustiprino savo dvasią ir sveikatą.

Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos

tinklinio mokytojas metodininkas

Valdemaras Šumskis