Wręczenie świadectw ukończenia Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie

30 czerwca w Szkole Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie pożegnaliśmy 15 maturzystów: M. Tomaszewicza, D. Dokudowicza, E. Tuczkowskisa, E. Żarskiego, E. Stankiawicziusa, A. Newierowicziutie, I. Meidutie, W. Nikitinasa, G. Rynkiewicz, I. Subotowicz, E. Tomaszewicza, E. Wołodko, D. Astiłowskiego, J. Waliuszkiewicza, Ł. Kubarewicza, którzy w tym roku ukończyli szkołę ogólnokształcącą i tym samym przygodę ze szkołą sportową.

Od lat istnieje tradycja, by uroczyście podziękować sportowcom, którzy sporo czasu bronili barw naszej szkoły, reprezentowali nasz rejon na parkietach, boiskach, stadionach, strzelnicach, przy stołach tenisowych, na trasach narciarskich i innych obiektach sportowych. To młodzież, która przez lata była naszą chlubą, oni przeszli długą drogę obok swoich nauczycieli i stanowili siłę naszej szkoły, byli naszymi ambasadorami w kraju i daleko poza jego granicami. Więc w chwili rozstania winniśmy im podziękować za wierność, oddanie i poświęcenie się.

Wiadomo, rozstanie to smutna chwila i nic dziwnego, że czasem komuś zabłyśnie łza w oku lub zadrży głos. Tak i tym razem w sali konferencyjnej, w której zebraliśmy się, na twarzach nauczycieli i maturzystów widać było wielkie wzruszenie. Nauczyciele kolejno wychodzili i opowiadali o sportowej drodze swego lub swoich wychowanków, a opowiadaniu towarzyszyły zdjęcia wyświetlane na dużym ekranie. To były migawki z zawodów, treningów, dekoracji medalowych.

Mogliśmy poznać każdego bliżej, usłyszeć o jego osiągnięciach, największych sukcesach i oklaskami podziękować. Do oklasków administracja zadbała aby otrzymali drobne prezenty. Z rąk dyrektora Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie, Roberta Komorowskiego, otrzymali drobne upominki w postaci statuetek z dedykacją, by pamiętali, że ich sportowe wyczyny wpisali się złotymi zgłoskami do historii naszej szkoły. Również każdy otrzymał certyfikat uwierzytelniający o tym, że był naszym wychowankiem i otrzymał odpowiednią kategorię sportową.

Zrobiliśmy wspólne zdjęcie, po czym zawodnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogli razem spędzić jeszcze kilka ostatnich chwil w murach naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będą kontynuowali swoją drogę sportową, a być może zasilą szeregi Centrum Sportowego Rejonu Wileńskiego i nieraz jeszcze spotkamy się na parkiecie, boisku, stadionie, przy stole tenisowym, na strzelnicy lub na trasach narciarskich.

Szerokiej drogi nasi drodzy abiturienci!

Administracja oraz nauczyciele Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego