Tarptautinės Baltijos šalių biatlono taurės varžybos

Šį savaitgalį (2024.03.08-10d.) Latvijoje Madona mieste praūžė tarptautinės Baltijos šalių taurės varžybos kuriose dalyvavo sportininkai iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvos komandai atstovavo  Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos mokiniai. Varžybos vyko dvi dienas šeštadienį (2024-03-09) ir sekmadienį (2024-03-10). Pirmą dieną mokiniai varžėsi sprinto rungtyje, kuri susideda iš dviejų šaudymo ruožų gulint ir stovint ( jauniesiems sportininkams šaudyt teko du kartus gulint)  ir nuo amžiaus grupės priklausė kokia distancija dalyviai turėjo nučiuožti. O antrą dieną vyko mass starto rungtis kurioje visi dalyviai iš karto stojo prie starto linijos pagal amžiaus grupę, turėjo nučiuožti atitinkama distancija ir keturis kartus apsilankyti šaudykloje, pirmus du kartus gulint ir sekančius du stovint (jaunieji sportininkai šaudė atitinkamai du arba trys kartus iš gulimos pozicijos).

Šeštadienį sprinte prie starto linijos  Merginos iki 15 metų turėjo įveikti 3km ir du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, Eveta Šidlauskaitė finišavo su laiku 12min 32s ir užėmė 20 vietą, o šaudykloje šiek tiek prasčiau pasirodžiusi Amelija Bernatovič prašovė 6 kartus ir jos finišo laikas buvo 13min 41s, o užėmė ji 33 vietą.

Sekančioje merginų grupėje iki 17 metų dalyvės šaudykloje į taikinius šaudė iš padėčių gulint ir stovint kur netaiklus šūvis kainavo papildomus 150m baudos ratus, bei turėjo įveikti 6km trasą. Geriausiai sekėsi Milenai Bernatovič, šaudykloje klydusi 5 kartus ji užėmė 25 vietą, o jos finišo laikas buvo 24min 18s. Iš kart už jos reitinguose rikiavosi kita Vilniaus r. NSM biatlonininkė Gabrielė Buchovskaja užimdama 26 vietą. Ji šaudykloje klydo 5 kartus ir finišavo su laiku 24min 48s. Tos pačios amžiaus gupės vaikinų tarpe Dominik Novickas turėjo nučiuožti 7,5km su dvejais šaudymo ruožais. Dominik trasą įveikė per 28min 49s, šaudykloje suklydo 5 kartus ir užėmė 29 vietą.

Sekmadieni mass staro rungtyje merginos iki 15 metų turėjo įveikti 4km distanciją su trejais šaudymo ruožais iš padėties gulint kur už netaiklų šūvį baudos ratas buvo 75 metrai. 20 vietą iškovojo Amelija Bernatovič  Eveta Šidlauskaitė, ji prašovė 7 kartus ir finiše fiksavo 17min ir 08s laiką. Eveta Šidlauskaitė prašovė 9 kartus ir finišavo 24 vietoje su laiku 17min 40s.

Vyresniu merginu grupėje iki 17 metų biatlonininkėms reikėjo įveikti 7,5km distanciją su keturiomis ugnies linijomis du kartus gulint ir du kartus stovint o už netaiklų šūvį teko apsukti 150 metrų baudos ratą. Milena Bernatovič suklydo šaudykloje 10 kartus ir finišavo su laiku 38min 39s bei užėmė 23 vietą, Gabrielė Buchovskaja buvo diskvalifikuota už (IBU comp. rules 11.3.4.q) Vaikinams šioje amžiaus grupėje teko įveikti 10km distancija. Mūsų sportininkas Dominik Novickas nebaigė varžybų.