Vilniaus rajono jaunieji žolės riedulininkai Vokietijoje


Š. m. balandžio 20-21 d. d. Erfurt (Vokietija) vyko 18 –ą kartą didžiausias Vokietijoje vaikų  ,,Pupelių‘‘ (Puffbohnen) žolės riedulio turnyras. Šį kartą turnyre dalyvavo rekordinis komandų skaičius 54 iš 18 klubų, 8 federalinių Vokietijos žemių. Viso buvo virš 600 dalyvių, sužaista 154 rungtynės ir tai buvo tarptautinis turnyras, nes dalyvavo Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos žolės riedulio  komanda. Turnyro metu vaikai dalyvavo įvairiuose konkursuose, pratybose, vyko įvairios pramogos: šokinėjančios pilys, smėlio elfai, dviratukai, atpažink gyvūną. Didelis dalyvių skaičius iliustruoja koks populiarus Vokietijoje yra žolės riedulys.

Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos komanda buvo pristatyta ,kaip iš toliausia atvykusi į turnyrą.(1400 km.24 val. kelyje su Eurolines autobusu į Magdeburg ir iš ten traukiniu į Erfurt).

Erfurto klubo ir Rudaminiečių žolės riedulio draugystė tęsiasi jau 30 metų, Vokiečiai vertindami šią ilgametę bendradarbiavimo veiklą, Turingijos sporto asociacija apdovanojo trenerį Vytautą Vilipą Johano Christopho Fridrich Guts Muths  garbės raštu ir bronzos medaliu. Apdovanojimą įteikė Turingijos sporto asociacijos prezidentas pof. dr. Stefan Hugel.

Komanda žaidė vyriausiųjų grupėje U-12,nors buvo 1-2 jaunesni, žaidėjai visi kovojo, stengėsi, tačiau pritrūko sėkmės, patirties, kurią žaidėjai įgijo šiame turnyre ir panaudos Lietuvos vaikų žolės riedulio lygos varžybose. Pogrupyje susitikome su SV Motor Meerane, Osternienburger HC,ESV Dresdener ir VfB Stutgart komandomis. Daugiausia nusivylimo buvo žaidžiant su  ESV Dresden    komanda, nes buvo turėta iniciatyva, neišnaudotos dvi  100 proc. progos ir praleistas įvartis likus 1 min. Tad antrą dieną teko žaisti dėl 9 vietos su Post SV Chemnitz komanda,2-0 pergalę šventė varžovai, užimta 10 vieta. Visi turnyro dalyviai apdovanoti medaliais, konkursų laureatai diplomais, tarp jų buvo ir mūsų 5 žaidėjai, Oskaras Bagdanovas, Eldaras Baliuto, Dominykas Brazinskas, Kristupas Dargis ir karina Korsakaitė ,varžybose dar dalyvavo Patryk Kozlovski ir Milana Misiūnaitė.

Turėdami pirmadienio laisvą pusdienį komandą Toralf ir Marit Kuper su Bela  supažindino su Erfurto įžymybėmis  įžymybėmis, tai Erfurto Katedra ir Šv. Severo bažnyčios ancamblis (XII-XV a. Domplats), Zitadelle Petersberg   arba Šv. Petro kalva nuo kurios matėme daug namų iš gotikos, renesanso ir baroko epochų (XV-XVIII a.), senasis Prekybininkų tiltas (Kremerbriuke), senamiestis išsidėstęs prie Geros upę, viena seniausių gatvių ,,Anger“ kur vykdavo prekyba.