Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

14 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Dyrektor Szkoły sportowej Marian Kaczanowski oraz zastępca do spraw nauczania Edyta Pakietur wręczyli świadectwa ukończenia edukacji nieformalnej oraz pamiątkowe szklane statuetki abiturientom: Agnieszce Gasztold, Inesie Szlempo, Anecie Jacukiewicz, Dariuszowi Czernigowskiemu, Robertowi Bartusewiczowi, Aurimasowi Pawasarisowi, Denisowi Owczarowowi, Albertowi Blażewiczowi, Powiłasowi Nariunasowi, Romanowi Bulgakowowi i Andrzejowi Bobinowi, którzy godnie reprezentowali nie tylko naszą szkołę, ale także Rejon Wileński i szczególnie wyróżnili się wysokimi osiągnięciami w zawodach sportowych na szczeblu rejonowym, republikańskim i międzynarodowym.

Wręczenie świadectw ukończenia Szkoły sportowej przebiegało w świątecznym nastroju. Gratulacje, życzenia, podziękowania i sentymentalne wspomnienia stanowiły jedynie tło do prawdziwych emocji abiturientów, dyrekcji i nauczycieli, którzy zdają sobie sprawę, że tego dnia skończyła się młodzieńcza beztroska, a zaczyna się prawdziwe życie – pełne wyborów, decyzji i odpowiedzialności i nadszedł czas zabrać ze sobą cały bagaż nabytych doświadczeń i ruszyć w dalszą drogę.

Na początku głos zabrał pan Marian Kaczanowski – dyrektor Szkoły sportowej. Mówił o tym, że pożegnanie to trudna chwila, ale jednocześnie wspaniała, gdyż w życiu każdego człowieka rozpoczyna się coś nowego. Życzył abiturientom optymizmu i wiary we własne możliwości, by w swoim życiu spotykali się ze sprawiedliwością, życzliwością, podziękował młodym ludziom za współpracę. Życzył także nabyte doświadczenia i zdobytą wiedzę pogłębiać i wykorzystać w życiu codziennym oraz pracy zawodowej.

W imprezie uczestniczyli trenerzy sportowców abiturientów: trener hokeju na trawie Witautas Wilipas z Rudominy, trener lekkoatletyki Witautas Grażys z Podbrzezia, trener narciarstwa Jerzy Lewko z Mościszek, trenerzy siatkówki Waldemar Szumski i Zbigniew Sinkiewicz z Awiżeń.

Miłym akcentem spotkania były gratulacje z okazji jubileuszu dla trenera koszykówki – Zbigniewa Leganowicza. W dniu jubileuszu, składając wyrazy uznania i szacunku, życzono mu dużo zdrowia, optymizmu, sił, żeby dalsza zawodowa droga była wciąż tak twórcza, intensywna i bogata jak dotychczas oraz nieustającej satysfakcji z pracy trenerskiej i wiary w sens codziennego trudu!

Po ukończeniu części oficjalnej obecni na sali goście oraz abiturienci udali się na przyszykowany słodki poczęstunek.

W tym dniu także odbyły się posiedzenia Rady SzSSRW, Rady Nauczycieli, Rady Rodziców, Rady Uczniowskiej oraz zebranie grupy samooceny SzSSRW.

Migawki z imprezy można obejrzeć w galerii zdjęć.

Organizatorzy imprezy