SPORTO IR MENO ŽAIDYNĖS. SUSITIKIMAS SU OLIMPINE KULTŪRA IR ŠVIETIMU

Spalio 24 dieną Lenkijos institutas Vilniuje, bendradarbiaudamas su Lenkijos ir Lietuvos olimpiniais komitetais bei Vilniaus krašto sporto mokyklomis, abiems šalims minint nepriklausomybės atkūrimo šimtąsias metines, Vilniuje ir Nemenčinėje rengia susitikimą su olimpine kultūra ir švietimu. Olimpinių komitetų atstovai ir menininkai supažindins publiką su Lenkijos ir Lietuvos pasiekimais olimpinio švietimo, literatūros ir meno sporto tema srityje.

Spalio 24 dieną 10 val. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyks olimpinė šventė. Ją organizuoja Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla, Gedimino gimnazija, Konstanto Parčevskio gimnazija ir Lenkijos institutas Vilniuje. Šventės programoje – įvairių sporto šakų varžybos jaunimui, viktorina sporto ir olimpinių varžybų istorijos tema ir iškilmingas parodos „XX a. tarpukario Lenkijos sporto žvaigždės“ parengtos nepriklausomybės 100-čiui Lenkijos sporto ir turizmo muziejaus Lenkijos URM užsakymu, atidarymas. Iškilmėse dalyvaus Lenkijos ir Lietuvos olimpinių komitetų atstovai.

Spalio 24 dieną 18 val. Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas olimpinės poezijos, meno ir švietimo vakaras. Lenkijos ir Lietuvos olimpinių komitetų atstovai  pristatys  abiejų šalių pasiekimus olimpinės kultūros ir švietimo srityje. Skambės šalių, kuriose XXI a. vyko olimpinės žaidynės, poezija originalo ir lietuvių kalba. Vakare svečiuosis ir savo poeziją sporto tema skaitys lenkų ir lietuvių poetai: nusipelnęs Lenkijos kūno kultūros akademijos dėstytojas, sporto ir olimpinių vertybių puoselėtojas Krzysztof Zuchora ir jaunosios kartos atstovas Aistis Žekevičius. Eiles skaitys Kotryna Kvedarytė ir Andrius Savickas. Lenkiškas ir lietuviškas sporto dainas atliks grupė „Olimpionikai”.

Olimpinė šventė – 2018 m. spalio 24 d., trečiadienį, 10 val. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje, Ežero g. 14. Parodos „XX a. tarpukario Lenkijos sporto žvaigždės“ atidarymas ir apdovanojimų įteikimas – 12 val.

Olimpinės poezijos, meno ir švietimo vakaras – 2018 m. spalio 24 d., trečiadienį, 18 val. Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, Trakų g. 10. Kūriniai bus skaitomi originalo ir lietuvių kalba.

Įėjimas į abu renginius laisvas.

Projekto organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla.

Partneriai: Lenkijos olimpinis komitetas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Nemenčinės Gedimino gimnazija, K. Parčevskio gimnazija ir Vilniaus A. Mickevičiaus biblioteka.

Lenkijos institutas Vilniuje
šv. Jono g. 3, 01123 Wilno