Nikita Romanov – 5-as Baltijos šalių biatlono taurės varžybose Rusijoje

Kovo 8 dieną 5 val. ryto Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai Nikita Romanov ir Ruslan Pukšto su treneriu, sporto mokyklos direktoriumi Marijanu Kačanovskiu automobiliu pajudėjo į Sankt Peterburgą dalyvauti Baltijos šalių biatlono taurės varžybose, kuriose dalyvavo Estijos, Serbijos, Rusijos ir Lietuvos biatlonininkai. Kelionė vyko sklandžiai, kol neprivažiavome Latvijos ir Rusijos pasienio – Rusijos muitinėje ginklų gabenimo formalumų sutvarkymas užtrūko 7 val. ir galutinį tašką Kavgolovo biatlono centrą pasiekėme 2 val. nakties. Kitą dieną puikiame moderniame biatlono centre mūsų sportininkai susipažino su varžybų trasa, išbandė šaudyklą ir ruošėsi penktadienio sprinto varžyboms.

Kovo 10 d. biatlonininkai varžėsi 7,5 km sprinto varžybose, kur  už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m bandos ratą. Vilniaus rajono atstovas Nikita Romanov greitai įveikė pirmą 2,5 km ratą, kartą suklydo šaudant gulomis ir turėjo įveikti 150 bandos ratą. Į antrą ratą Nikita išslydo 9 pozicijoje, atsiliekant nuo lyderio 49 sek. Nikita antrą ratą slydo greitai, antrame šaudyme stovint prašovė kartą ir pakilo į 7 vietą. Nikita  paskutinius 2,5 km labai greitai slydo į įkalnes, aplenkė 2  varžovus ir finišavo 5, įveikęs distancija per 23 min. 47sek. (2 b. r.). Ruslan Pukšto pirmame ir antrame šaudyme gavo po 2 baudos ratus ir finišavo 17-as su rezultatu 27 min. 14 sek. Visaginietis Valentin Kaznačenko užėmė 23 vietą su rezultatu 27 min. 24 sek.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi vienetinėse mišriose estafetėse. Nikita Romanov startavo poroje su visaginiete Ana Jesipionok. Pirmoje pamainoje startavo mergina, antroje slydo vaikinas, po to vėl mergina ir finišavo vaikinas. Biatlonininkai turėjo įveikti du ratus  po 1,2 km su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį reikėjo įveikti 80 m bandos ratą. Ana Jesipionok pirmoje pamainoje suklydo 2 kartus ir perdavė estafetę Nikitai Romanovui 10 pozicijoje. Nikita šaudykloje pataikė i visus taikinius gulint ir stovint ir perdavė estafetę 8 vietoje. Ana šį sykį taikliai šaudė šaudykloje ir išsaugojo 8 poziciją. Nikita paskutinėje pamainoje pasiekė trečią rezultatą distancijoje ir finišavo 7 vietoje su rezultatu 39 min. 09 sek.

Baltijos šalių taurės varžybos pirmą kartą organizuotos Rusijoje – iki šiol varžybos vyko Švedijoje, Lenkijoje, Estijoje ir Latvijoje. Varžybų organizatoriai puikiai paruošė trasas, sklandžiai vykdė varžybas. Organizaciniame komitete darbavosi olimpiniai čempionai Dmitrij Vasiljev, Anatolij Aliabjev, Jurij Kaškarov bei pasaulio čempionė Jekaterina Jurlova. Man asmeniškai praeityje teko treniruotis ir varžytis biatlono trasose su šiais įžymiais biatlonininkais ir buvo malonu su jais pabendrauti ir prisiminti jaunystės laikus.

Sveikiname Nikitą Romanovą su puikiu startu ir linkime pergalių ateityje.