Nikita ir Viktorija Romanovai – Lietuvos biatlono čempionato nugalėtojai

Kovo 16-17 dienomis Latvijos biatlono centre Smeceressils (Madona) vyksta Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų biatlono čempionatas. Dėl sniego trūkumo Ignalinoje varžybos buvo vykdomos Madonoje, kur trasoje sniego storis siekė nuo 25 iki 35 cm. Puikus pavasario oras, saulutė, 11 laipsnių šilumos – puikus oras atostogaujantiems, bet ne biatlonininkams. Varžytis minkštoje ir šlapioje trasoje, kurioje slidės neslysta ir sunku čiuožti trasoje.

Pirmąją varžybų dieną biatlonininkai rungtyniavo sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį sportininkai turėjo įveikti baudos ratą. Varžybose labai gerai pasirodė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai,  iškovoję 6 medalius.

Nikita Romanov vaikinų, gim. 1998 – 1999 gim. m., grupėje varžėsi 7,5 km. distancijoje. Nikita labai greitai įveikė pirmą 2,5 km ratą, šaudant gulomis suklydo 3 kartus ir į sekantį ratą išslydo antras. Greitai įveikęs 2,5 km, pirmas atvažiavo į šaudymą stovint. Nikita pataikė į 4 taikinius, greitai įveikė baudos ratą ir su 2 min. persvara išvažiavo į 2,5 km finišo ratą. Nikita Romanov 7,5 km. nuvažiavo per 25 min. 36 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Ruslan Pukšto ir Romualdas Aleksandrovas jaunučių 2000-2001 gim. m. grupėje  rungtyniavo 6 km distancijoje. Romualdas Aleksandrovas greičiausiai įveikė pirmą ratą, bet šaudant gulomis suklydo du kartus ir slydo 4 vietoje. Antrame šaudyme stovint du kartus nepataikė į taikinius, bet labai greitai įveikė baudos ratus ir paskutinį finišo ratą, kas leido užimti trečią vietą. Romualdas Aleksandrovas 6 km įveikė per 21 min. 33 sek. ir pasidabino bronzos medaliu. Ruslan Pukšto 6 kartus suklydo šaudykloje ir finišavo šeštas su rezultatu 23 min. 44 sek.

Marek Griniuk startavo 4 km sprinto rungtyje su šaudymu du kartus gulint vaikų 2002 – 2003 gim. m. grupėje. Marek greitai slydo trasoje, pirmame šaudyme gavo trys baudos ratus ir slydo 4, antrame šaudyme vėl suklydo trys kartus, bet labai greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo antras, iškovodamas sidabro medalį. Marek Griniuk 4 km nuslydo per 21 min. 58 sek.

Viktorija Romanova ir Kamilė Jakubauskaitė startavo 4 km distancijoje mergaičių 2002 – 2003 gim. m. grupėje. Viktorija greitai šliuožė slidėmis, pirmame šaudyme gulint pataikė į visus taikinius ir pirmavo. Viktorija labai greitai įveikė antrą ratą, antrame šaudyme prašovė tris kartus, bet užtikrintai pirmavo ir nugalėjo su rezultatu 20 min. 04 sek. Viktorija Romanova pasidabino Lietuvos biatlono čempionato aukso medaliu. Kamilė greitai įveikė pirmą ratą, bet šaudykloje suklydo trys kartus ir slydo antroje vietoje, atsilikdama tik nuo komandos draugės Viktorijos. Antrame šaudyme gulomis Kamilė prašovė tris kartus,  bet tai nesutrukdė jai finiše užimti 2 vietą. Kamilė Jakubauskaitė distanciją įveikė per 23 min. 28 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

Pirmą kartą biatlono varžybose startavo Aleksandr Lavrinovič, gyvenantis Egliškėse. Aleksandr kartu su jaunesniu broliu Boguslavu susidomėjo biatlonu ir atvažiuoja į treniruotes  Nemenčinėje. Aleksandr Lavrinovič startavo 3 km. distancijoje vaikų 2004-2005 gim. m. grupėje su šaudymu du kartus gulint nuo atramos. Aleksandr gerai čiuožė slidėmis, pirmame šaudyme suklydo trys kartus ir pirmavo. Antrame šaudyme padarė keturias klaidas, kas neleido išsaugoti pirmos pozicijos ir Aleksandr Lavrinovič finišavo antras, iškovojęs sidabro medalį – pirmą savo karjeroje Lietuvos biatlono čempionate.

Sveikiname  nugalėtojus ir prizininkus ir linkime sėkmės kovo 17 d. individualiose lenktynėse.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski