Sportowcy Szkoły Sportowej uczestnikami II Pielgrzymki rowerowej śladami Księdza Prałata Józefa Obremskiego Turgiele – Mejszagoła

W dniu 6 czerwca po raz drugi odbyła się pielgrzymka rowerowa ku czci Księdza Prałata Józefa Obrembskiego. W pielgrzymce aktywny udział wzięli sportowcy, trenerzy i pracownicy naszej szkoły.

Pielgrzymka rozpoczęła się od krótkiej modlitwy w Turgielach. Uczestników pielgrzymki, których było prawie 40 osób, przywitał wice mer Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski, życząc wszystkiego najlepszego, wytrwałości i sił na pokonanie prawie 100 kilometrów. Po godzinie 8.00 pielgrzymka wyruszyła z Turgiel w stronę Mejszagoły z postojami w Rudominie, w Nowej Wilejce, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Królowej Pokoju uczestniczyliśmy we Mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii Eduardas Kirstukas, w Egliszkach, Niemenczynie i Pikieliszkach. W czasie postojów uczestnicy pielgrzymki odmawiali pięć tajemnic różańca.

Pielgrzymka do Mejszagoły dotarła o 16.10, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyła się Msza Św. Następnie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie Ks. Prałata Józefa Obrembskiego.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego