Zawodami w Oniksztach biatloniści zakończyli projekt „Aktywne lato” w Szkole Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

W drugiej połowie czerwca b. r. w ramach projektu „Aktywne lato” trwały zajęcia wychowanków Szkoły Sportowej w różnych dziedzinach sportowych. Pierwsze zgrupowanie odbyło się w dniach 22 czerwca – 2 lipca w Niemenczynie w formie zajęć dziennego pobytu, gdzie sportowcy trenowali, relaksowali, pływali i zwiedzali. W ramach projektu w Niemenczynie wzięło udział 36 sportowców, uprawiających lekką atletykę, piłkę nożną i sporty zimowe z Gimnazjum im. Giedymina i K. Parczewskiego w Niemenczynie oraz Gimnazjum im. T. Konwickiego w Bujwidziach i Gimnazjum im. J. Słowackiego w Bezdanach.

Piłkarze i lekkoatleci trenowali na stadionie gimnazjum K. Parczewskiego w Niemenczynie, lekkoatleci także po dróżkach leśnych przy gimnazjum lub w kierunku jeziora „Gela”, a biatloniści na wybudowanej strzelnicy rowerami wypróbowali trasę Maratonu Kresowego „Wilia”, który odbędzie się 14 sierpnia w Niemenczynie oraz jeździli na nartorolkach na nowo wybudowanej 1,5 km rolkostradzie przy strzelnicy. Także wszyscy zbierali się przy jeziorze „Gela” popływać i pograć w różne gry sportowe i zabawy

Drugim etapem projektu „Aktywne lato” był wyjazd 14 sportowców na 3 dniowe szkolenia do Szwentoji w dniach 7-9 lipca. W środę warunki pogodowe były wspaniałe i mogliśmy sobie pozwolić trochę relaksu nad morzem: popływać, pograć w siatkówkę i pobiegać po piaszczystym brzegu. Wieczorem zebraliśmy się nad morzem oglądać zachód słońca, ale chmury pokrzyżowały nam plany i musieliśmy to odłożyć na jutro. W czwartek pogoda się zmieniła, wczesnym rankiem polał deszcz, ale to nie przeszkodziło potrenować na nartorolkach. Potem poszliśmy nad morze i pływaliśmy w falującym morzu. Wieczorem spacerowaliśmy po Szwentoji, smakowaliśmy picę, wypróbowali różne atrakcje. W piątek do obiadu pływaliśmy w morzu, zagraliśmy w siatkówkę plażową i piłkę nożną, Wieczorem byliśmy już w Niemenczynie. W sobotę rano zrobiliśmy ostatni trening przed 1 edycją Pucharu Litwy na nartorolkach.

Podczas zgrupowania biatloniści dobrze przyszykowali się i świetnie wystąpili w zawodach 1 edycji Pucharu Litwy na nartorolkach, które odbyły się 11 lipca w Oniksztach. Narciarze w zawodach wywalczyli 3 pierwsze, 3 drugie i 1 trzecie miejsce w sprincie stylem dowolnym na dystansie 1 km.

To były ostatnie trudne treningi i wypoczynek przed letnim Pucharem Litwy w biatlonie, który odbędzie się w dniach 23-24 lipca w Niemenczynie.

Treściwie spędzić lato i intensywnie potrenować niemożliwie byłoby bez finansowego wsparcia przez Samorząd Rejonu Wileńskiego projektu „Aktywne lato”.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego