Udane rozpoczęcie biathlonowego sezonu wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego

23 lipca w Niemenczynie Mistrzostwami Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w biatlonie rozpoczęto letni sezon startowy. Do Niemenczyna przybyło prawie 60 biatlonistów z Wisagini, Onikszt, Wilna, Ignaliny i Niemenczyna. Biatloniści rywalizowali w sprincie biegiem w trzech grupach wiekowych ze strzelaniem dwa razy leżąc.

Najliczniej na starcie stawili się dzieci 2010 r. ur. i młodsi, uczestniczące po raz pierwszy w historii Litewskiego biatlonu w zawodach ze strzelaniem z karabinów laserowych. Biatloniści rywalizowali na dystansie 1,2 km ze strzelaniem 2 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 20 sek. karnych. Wśród 11 startujących dziewcząt znakomicie wystąpiły gospodynie, zajmując całe podium. Zwyciężyła Kamila Poźniak z czasem 7 min. 01 sek. (3 k.). Drugie miejsce zajęła Ekaterina Litwinowa z wynikiem 7 min. 28 sek., a trzecie Eweta Szidłauskaitie, pokonując dystans za 7 min. 35 sek.

17 chłopców ostro rywalizowali o zwycięstwo na dystansie 1,2 km i nie udało się wyłonić najlepszego, bo dwoje przedstawicieli Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego uzyskali jednakowy wynik. Rafał Boban strzelał lepiej, a Ernest Gurski biegł trochę szybciej i odrobił straty, obaj dystans pokonali za 6 min. 38 sek. i zostali nagrodzeni złotymi medalami. Srebrny medal na szyi Artioma Dostalewa pojechał do Wisagini. Brązowy otrzymał Maksim Kunczin z Niemenczyna.

W grupie chłopców 2008-2009 r. ur. biatloniści rywalizowali na dystansie 1,8 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z biatlonowych karabinów na odległości 50 m. Prawie z dwuminutową przewagą zwyciężył Łukasz Mincewicz z Bujwidz, pokonując dystans za 9 min. 21 sek. Łukasz na strzelaniu trafił do 10 tarcz z 10 możliwych. Drugie miejsce zajął Augustas Bużinskas z Ignaliny. Brązowy medal zdobył Niemenczynianin Patrik Kartanidze. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1,5 km. Zwyciężyła Anastasija Leontjewa z Wisagini, pokonując dystans za 10 min. 03 sek., nie popełniając błędów na strzelaniu. Drugie miejsce także zajęła przedstawicielka Wisagini Daria Czerniawskaja, a trzecie miejsce zajęła Nika Kunczina z Niemenczyna.

Dziewczynki 2006-2007 r. ur. rywalizowały na dystansie 1,8 km ze strzelaniem dwa razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał miały do pokonania karną rundę 75 m długości. Emilia Mincewicz na pierwszym strzelaniu popełniła dwa błędy, drugie wykonała bezbłędnie i finiszowała pierwsza, pokonując dystans za 12 min. 45 sek. Miła Sienkiewicz zajęła drugie miejsce, Milena Bernatowicz zdobyła medal brązowy. Chłopcy mieli do pokonania 2,5 km. Daniel Buchowski i Damian Rynkiewicz na pierwszym strzelaniu popełnili po dwa błędy i objęli prowadzenie, na drugim strzelaniu popełnili po 4 błędy i między sobą stoczyli walkę o zwycięstwo. Daniel Buchowski dystans pokonał za 12 min. 30 sek. i zdobył złoty medal. Srebrny medal zdobył Damian Rynkiewicz, a brązowy pojechał z Daniiłem Ognierubowym do Wisagini.

Zwycięzcy 1-3 miejsca zostali nagrodzeni medalami, które wręczył wice mer Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski, a najmłodsi uczestnicy mistrzostw otrzymali także medale okolicznościowe.