Vilniaus rajono biatlonininkas Nikita Romanov tarp apdovanotųjų gelių ceremonijoje Pasaulio vasaros biatlono čempionate Nove Mesto Čekijoje

Rugpjūčio 25-29 dienomis Čekijos Nove Mesto na Morave vyko Pasaulio vasaros biatlono čempionatas, kuriame labai gerai startavo Vilniaus rajono biatlonininkai.

Pirmą varžybų dieną, rugpjūčio 26 d. vyko jaunimo super sprinto varžybos, kuriose dalyvavo trys Vilniaus rajono biatlonininkai: Sara Urumova, Nikita Romanov ir Romualdas Aleksandrovas. Sara Urumova 4,5 km super sprinto rungtyje šaudykloje suklydo 6 kartus, distanciją įveikė per 18 min. 08 sek. Labai gerai startavo Nikita Romanov, šaudykloje suklydęs du kartus finišavo 10 vietoje ir pateko i finalą. Romualdas Aleksandrovas šaudykloje suklydo 3 kartus, distanciją įveikė per 12 min. 55,5 sek. ir užėmė 28 vietą, patekdamas į geriausiųjų 30-ka su teise dalyvauti finale.

Finale biatlonininkai startavo 7,5 km distancijoje su šaudymu po 2 kartus gulint ir stovint, kur už netaiklų šūvį turėjo įveikti 75 m baudos ratą. Nikita Romanov šaudykloje klydo 6 kartus, distancijoje užtrūko 21 min. 26,6 sek. ir finišavo 19 vietoje. Romualdas Aleksandrovas užėmė 28 vietą, 7,5 km įveikęs per 23 min. 05,3 sek (6 baudos ratai).

Rugpjūčio 28 dieną vyko 6 ir 7,5 km sprinto varžybos su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį biatlonininkai turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Sara Urumova šaudyme suklydo 4 kartus ir finišavo 42 vietoje, 6 km įveikusi per 24 min. 04,3 sek. Vaikinų grupėje puikiai startavo Nikita Romanov, pasiekęs karjeros rekordą – užėmė 6 vietą 7,5 km distancijoje, ir pateko į gėlių apdovanojimo ceremoniją. Nikita labai greitai įveikė pirmus 2,5 km, šaudymą gulint atliko greitai ir taikliai ir į antrą ratą išvažiavo 4 vietoje, atsilikdamas nuo lyderio 22 sek. Šaudyme stovint Nikita suklydo kartą ir i finišo ratą išskubėjo 6-as su atsilikimu 1 min. 02 sek. Nikita Romanov labai greitai važiavo paskutinį ratą ir finišavo 6 vietoje. Nikita 7,5 km įveikė per 21 min. 41,9 sek.

Sekmadienį biatlonininkai startavo persekiojimo 10 km rungtyje, atsižvelgiant i sprinto rezultatą. Nikita Romanov startavo iš 6 pozicijos, atsilikdamas nuo lyderio 1 min. 04 sek. Pirmame šaudyme gulomis Nikita suklydo du kartus, antrame kartą ir į trečią 2 km ratą išvažiavo 17 pozicijoje, atsilikdamas nuo lyderio 1 min. 15 sek. Trečią šaudymą stovint Nikita atliko taikliai ir pakilo į 11 vietą, atsilikdamas 1 min. 10 sek. Paskutinį šaudymą mūsų biatlonininkas irgi atliko taikliai ir į finišo ratą išvažiavo 10 pozicijoje su atsilikimu 1 min. 19 sek. Nikita labai greitai važiavo paskutinį ratą, aplenkė du varžovus ir finišavo 8 vietoje, įveikęs 10 km per 29 min. 20,7 sek.

Sveikiname Nikitą Romanovą ir linkime gerų startų.