Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego laureatem nagrody „Za zasługi dla sportu polonijnego”

3 grudnia w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” została zorganizowana konferencja „Polska-Polonia – nowe płaszczyzny współpracy”.

Konferencję otworzył Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Następnie przemawiali Henryk Kowalczyk – Wiceprezes Rady Ministrów; Dariusz Piotr Bonisławski – Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska; Ambasador dr. Witold Rybczyński – Przewodniczący Komisji współpracy z Polonią i PKOl i Komisji Sportu i Turystyki Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Konferencja podsumowała dotychczasowe osiągnięcia i nowe perspektywy, a także uhonorowania zasłużonych dla rozwoju idei polonijnego sportu. Jedną z czterech przyznanych nominacji „Za zasługi dla sportu polonijnego” odebrała nasza szkoła w kategorii „Instytucja działająca na rzecz sportu polonijnego”.

To wysokie wyróżnienie jest zasługą całego naszego kolektywu – administracji, nauczycieli i pracowników szkoły. Szkoła organizowała i aktywnie uczestniczyła w imprezach sportowych, poświęconych pamiętnym datom Polski. Nasi uczniowie aktywnie brali udział w polonijnych imprezach sportowych oraz Igrzyskach w Polsce, wielokrotnie stając na podium w zawodach indywidualnych i zespołowych. Najaktywniej do tej nominacji przyczynili się nauczyciele Waldemar Szumski, Radosław Aleksandrow, Arnold Lepiochin, Zbigniew Sinkiewicz.

Dziękuję wszystkim, kto bądź w jaki sposób przyczynił się do tak wysokiego wyróżnienia naszej placówki.

Dyrektor Szkoły Sportowej

Samorządu Rejonu Wileńskiego