Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowym Pucharze Świata w Austrii i Biatlonowym Pucharze Juniorów Świata we Włoszech

10 grudnia najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol Dąbrowski bardzo dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 30 pozycji, tracąc do lidera 29,9 sek. Niemenczynianin bardzo szybko pokonał kolejne okrążenie, ale na strzelaniu stojąc pomylił się aż 3 razy i musiał dodatkowo pokonać 450 m dystansu, co przekreśliło szansy trafienia do Top 60, dającej prawo udziału w wyścigu na dochodzenie. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 28 min. 33, 6 sek., zajmując 79 miejsce wśród 118 startujących.

W niedzielę odbyła się rywalizacja w sztafetach 4 x 7,5 km. W zawodach sztafeta Litwy zajęła 21 miejsce wśród 27 startujących. W sztafecie na pierwszej zmianie startował przedstawiciel Rejonu Wileńskiego Karol Dąbrowski. Biatloniści mieli do pokonania po 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 metrów. Na pierwszej zmianie startujący Karol szybko pokonał pierwszy krąg do mety, strzelając leżąc trafił do 5 tarcz sięgając po jeden dodatkowy nabój i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 19 pozycji ze stratą 21,9 sek. do lidera. Na drugim strzelaniu stojąc dla trafienia do 5 tarcz potrzebował 3 dodatkowych naboi i po pokonaniu ostatnich 2,5 km sztafetę dla Vytautasa Stroli przekazał na 24 pozycji ze stratą 59,9 sek. do lidera. Vytautas na strzelaniu leżąc zarobił 2 karne rundy i sztafetę przekazał na 25 pozycji dla Tomasa Kaukenasa ze stratą 3 min. 28,1 sek. Tomas na strzelnicy był bezbłędny i sztafetę przekazał dla Linasa Banysa na 24 pozycji, tracąc do lidera 5 min. 32,6 sek. Linas strzelanie leżąc i stojąc wykonał bezbłędnie i po pokonaniu ostatnich 2,5 km finiszował 21. Sztafeta Litwy 30 km pokonała za 1 godz. 21 min. 20,3 sek. Zwyciężyli przedstawiciele Norwegii z wynikiem 1 godz. 14 min. 34,8 sek.

Także 10 grudnia w biatlonowym centrum Martell Val Martello we Włoszech Romuald Aleksandrow na Biatlonowym Pucharze Świata wśród juniorów rywalizował w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km. Na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się 3 razy i zajmował 99 miejsce, tracąc do lidera 3 min. 54,6 sek. Na strzelaniu stojąc pudłował raz i zajmował 79 pozycję. Romuald dobrze ślizgnął na podbiegach, strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do 5 tarcz i na kolejne 3,0 km wyślizgnął na 64 pozycji. Na ostatnim strzelaniu stojąc pomylił się 2 razy i po pokonaniu ostatnich 3 km na mecie zajął 64 miejsce wśród 125 startujących, 15 km pokonując za 52 min. 27,0 sek.