Udane starty Karola Dąbrowskiego na Biatlonowym Pucharze IBU w Austrii

Karol Dąbrowski 16 grudnia w Austrijskim Obertilliach startował na Pucharze IBU (International Biathlon Union; pol. Międzynarodowy Związek Biatlonu) w wyścigu indywidualnym na dystansie 20 km, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 1 minucie karnej.

Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne 4 km wyślizgnął na 25 pozycji, tracąc do lidera 38 sek. Niestety, na strzelaniu stojąc pudłował aż 3 razy i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 67 miejscu ze stratą 4 min. Trzecie strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i podniósł się na 43 miejsce. Na ostatnim strzelaniu stojąc Karol pomylił się raz i windował na 10 miejsc w górę. Niemenczynianin szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 32 miejsce, pokonując 20 km za 54 min. 45,5 sek.

W sobotę 18 grudnia Karol rywalizował w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał biatloniści mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich 5 tarcz i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 25 pozycji ze stratą 32,9 sek. do lidera. Drugie strzelanie stojąc nasz biatlonista wykonał także bezbłędnie i na ostatnie 3,4 km do mety wyślizgnął na 16 pozycji, tracąc do lidera 31,6 sek. Karol Dąbrowski szybko pokonał ostatnie kilometry i na mecie zajął 18 miejsce, 10 km pokonując za 24 min. 39,3 sek.

W niedzielę biatloniści rywalizowali w sztafetach mieszanych na dystansie 4 x 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Na pierwszych dwóch zmianach startowali panie, a na trzeciej i czwartej panowie. Natalia Koczergina na strzelnicy pomyliła się raz i zmianę przekazała dla Gabrieli Leščinskaitė na 17 pozycji ze stratą 1 min. 47,2 sek. Gabrielė na strzelnicy była bezbłędna i na trzecią zmianę wyprawiła Karola Dąbrowskiego na 10 pozycji, tracąc do lidera 1 min. 51,3 sek. Karol na pierwszym strzelaniu sięgnął po jeden dodatkowy nabój i ślizgnął na 11 pozycji, lecz na strzelaniu stojąc jedna tarcza została nietrafiona i po pokonaniu dodatkowych 150 m dystansu Karol wyślizgnął na 12 pozycji, którą zachował, przekazując zmianę dla Maksima Fomina na 12 pozycji. Maksim na strzelnicy był bezbłędny i na mecie finiszował na 13 miejscu. Sztafeta Litwy 24 km pokonała za 1 godz. 09 min. 42.9 sek.