Debiut Nikity Romanowa na Biatlonowym Pucharze Świata we Francji

17 grudnia w biatlonowym centrum Annecy-Le Grand Bornand najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Po raz pierwszy na zawodach tak wysokiej rangi pod numerem 100 wystartował Nikita Romanow.

Nikita dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 67 pozycji, tracąc do lidera 49,9 sek. Na półmetku nasz biatlonista zajmował 79 miejsce ze stratą 1 min. 20,7 sek. Nikita szybko pokonał kolejne okrążenie, ale na strzelaniu stojąc pomylił się raz i musiał dodatkowo pokonać 150 m i na ostatnie 3,3 km do mety wyślizgnął na 95 pozycji, tracąc do lidera 2 min. 24 sek. Nikita Romanow 10 km pokonał za 27 min. 08,9 sek., zajmując 101 miejsce wśród 112 startujących. Vytautas Strolia zajął 38 miejsce z czasem 25 min. 17 sek. Linas Banys finiszował 93. z wynikiem 26 min. 36 sek., a Tomas Kaukenas 94. z czasem 26 min. 38 sek.

Junior Romuald Aleksandrow 15 grudnia rywalizował w biatlonowym centrum Martell Val Martello we Włochach na Biatlonowym Pucharze świata wśród juniorów w sprincie na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał młodzi biatloniści mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Romuald na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się 2 razy, na strzelaniu stojąc trafił do wszystkich tarcz. Romuald dobrze ślizgnął na podbiegach i na mecie zajął 68 miejsce wśród 120 startujących, pokonując 10 km za 29 min. 51,3 sek.

Sara Urumowa rywalizowała na dystansie 7,5 km. Sara strzelanie leżąc wykonała szybko, trafiając do 5 tarcz. Strzelanie stojąc także wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 53 miejsce wśród 90 startujących, 7,5 km pokonując za 27 min. 56,9 sek.

17 grudnia Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow wystartowali w pojedynczych mieszanych sztafetach. Biatloniści mieli do pokonania 2 razy po 1,5 km ze strzelaniem leżąc i stojąc, gdzie za niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 m długości. Na 1 zmianie startująca Sara na strzelnicy pomyliła się raz i sztafetę przekazała dla Romualda na 14 pozycji. Romuald na strzelaniu pudłował 2 razy i sztafetę przekazał na 15 pozycji. Następnie Sara na strzelaniu leżąc pudłowała raz i na ostatnią zmianę wyprawiła Romualda na 16 pozycji. Romuald także strzelając leżąc pomylił się raz i na mecie zajął 16 miejsce wśród 23 startujących sztafet. Sztafeta Litwy dystans 13,5 km pokonała za 54 min. 23,6 sek.