Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Pucharze Świata i Europy

W dniu 13 stycznia najsilniejsi biatloniści świata w niemieckim Ruhpolding rywalizowali w sprincie na 10 km w ramach 5 edycji Pucharu Świata w biatlonie ze strzelaniem leżąc +stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150m. długości..

Karol Dąbrowski szybko pokonał pierwsze 3,3 km, strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 25 pozycji, tracąc do lidera 15,4 sek. Karol także szybko pokonał drugie okrążenie, ale na drugim strzelaniu stojąc popełnił dwa błędy i musiał pokonać dodatkowo 300 m. Na ostatnie okrążenie do mety Polak z Niemenczyna wyślizgnął na 68 pozycji, tracąc do lidera 1 min. 30,0 sek. Nasz biatlonista szybko pokonywał podbiegi na ostatnim kręgu i finiszował 69 wśród 114 startujących. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 25 min. 28,9 sek.

W niedzielę Karol wystartuje w biegu sztafetowym 4 x 7,5 km.

12 stycznia w słowackim Osrblie Nikita Romanow startował w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km na Pucharze IBU (International Biathlon Union). Biatloniści mieli 4 wizyty na strzelnicy, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 sek. karnych. Nikita szybko ślizgnął na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc pomylił się raz i na kolejne 3 kilometry wyślizgnął na 77 miejscu, tracąc do lidera 1 min. 38,5 sek. Drugie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i podniósł się na 35 pozycję ze stratą 1 min. 51,7 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc Nikita znów pomylił się raz i zajmował 47 miejsce, ustępując 2 min. 23,3 sek. Ostatnie strzelanie stojąc Nikita wykonał szybko i bezbłędnie, mocno ślizgnął na podbiegach i na mecie zajął 40 miejsce, zdobywając pierwszy punkt do generalnej klasyfikacji, które są przydzielane dla najlepszych 40 biatlonistów. Nikita Romanow 15 km pokonał za 39 min. 15,1 sek.