Udane starty biatlonistów rejonu Wileńskiego na pucharze L. Żemaitisa w Ignalinie

22 stycznia w Ignalinie prawie 50 biatlonistów startowało w wyścigu indywidualnym na dystansach od 3,6 do 6 km ze strzelaniem 3 razy leżąc lub po 2 razy leżąc i stojąc.

Pierwsze na starcie 3,6 km stanęły dziewczęta 2009 r. ur. i młodsze ze strzelaniem 3 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30 sek. Amelia Bernatowicz na strzelnicy pomyliła się 8 razy i na mecie zajęła 3 miejsce, pokonując 3,6 km za 20 min. 23 sek. Następnie na starcie stanęły dziewczęta 2007-2008 r. ur. Miła Sinkiewicz na strzelnicy pomyliła się 9 razy, ale bardzo szybko ślizgnęła na nartach i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 3,6 km za 17 min. 18 sek. Eliza Szidłauskaitie na strzelnicy pomyliła się 6 razy i finiszowała na drugim miejscu, pokonując dystans za 17 min. 35 sek.

W tej samej kategorii wiekowej chłopcy mieli do pokonania 4 km. Wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zajęli także dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Łukasz Mincewicz, pokonując dystans za 20 min. 57 sek. i popełniając 8 błędów na strzelnicy. Drugie miejsce zajął Dominik Nowickas z czasem 23 min. 22 sek., pudłując 4 razy.

W kategorii wiekowej 2005- 2006 r. ur. dziewczęta miały do pokonania 5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30 sek. karnych. Na najwyższym schodku podium stanęła Emilia Mincewicz, nie zważając, że na pierwszym strzelaniu leżąc nie poradziła z korekcją celnika na wiatr i popełniła 3 błędy. Na kolejnych 3 strzelaniach popełniła jeszcze 4 błędy i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując 5 km za 29 min. 00 sek.

W kategorii dziewcząt 2003 r. ur. i starsze Sara Urumowa zajęła 3 miejsce, 5 km pokonując za 25 min. 23 sek. i popełniając 9 błędów na strzelaniu. W tej samej kategorii chłopców 1 miejsce zajął Romuald Aleksandrow, na strzelnicy trafiając 11 razy z 20 możliwych i pokonując dystans 6 km za 24 min. 32 sek.

Gratulujemy medalistom oraz zwycięzcom i życzymy sukcesów na Pucharze Państw Bałtyckich w najbliższy weekend w Estonii.

Marian Kaczanowski

Dyrektor Szkoły Sportowej