Romualdas Aleksandrovas – Baltijos šalių biatlono taurės nugalėtojas bei bilieto į Pasaulio jaunimo biatlono čempionato savininkas

Vasario 5-6 d. Latvijos biatlono centre Priekuli vyko Baltijos šalių biatlono taurės 3 etapo varžybos, kuriose startavo 9 Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos auklėtiniai.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto rungtyje su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaikų šūvį turėjo įveikti 75 arba 150 m baudos ratą. Pirmos starte stojo mergaitės 2008-2009 gim. m. grupėje 3 km distancijoje. Mila Senkevič labai greitai slydo slidėmis, bet šaudykloje suklydo 5 kartus ir finišavo 8 vietoje su rezultatu 13 min. 26,3 sek. Milena Bernatovič užėmė 7 vietą,  distanciją įveikusi per 11 min. 58,3 sek. Eliza Šidlauskaitė šaudykloje suklydo 6 kartus ir finišavo 10 su rezultatu 13 min. 37,0 sek. Gabrielė Buchovskaja liko 16 vietoje, distanciją įveikusi per 16 min. 28,3 sek. Lukaš Mincevič vaikinų grupėje irgi varžėsi 3 km distancijoje ir užėmė 10 vietą. Lukaš šaudykloje suklydo 5 kartus, distancijoje užtrūkęs 11 min. 16,5 sek. Emilija Mincevič 5,1 km distancijoje mergaičių 2005-2006 gim.  m. grupėje užėmė 15 vietą su rezultatu 25 min. 20,3 sek., šaudyme suklydusi 4 kartus. Vaikinai turėjo įveikti 6 km. Daniel Buchovski šaudyme suklydo 4 kartus, distancijoje užtrūko 20 min. 38,0 sek. ir finišavo 7 vietoje. Alan Kašperov užėmė 18 vietą su rezultatu 27 min. 24,5 sek.

Romualdas Aleksandrovas startavo 10 km distancijoje. Romualdas šaudymą gulomis atliko taikliai ir pirmavo, tačiau šaudyme stovint suklydo du kartus ir užėmė 2 vieta, distancijoje užtrūkęs 33 min. 15,7 sek.

Sekmadienį biatlonininkai varžėsi individualioje rungtyje su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 45 arba 60 sek. Romualdas turėjo įveikti 15 km distanciją. Nemenčinietis pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus ir slydo antras, šaudymą stovint atliko taikliai ir pirmavo, trečiame šaudyme gulint ir ketvirtame stovint pataikė į visus taikinius ir nugalėjo su 6 min. persvara. Romualdas Aleksandrovas 15 km įveikė per 52 min. 47,2 sek. Šita pergalė leido Romualdui nugalėti atrankoje į š. m. vasario 20 – kovo 2 dienomis Amerikoje, Soldier Hollow, Utah m. vyksiantį Pasaulio jaunimo biatlono čempionatą.

Daniel Buchovski varžėsi 7,5 km distancijoje. Daniel šaudyme suklydo 11 kartų ir užėmė 8 vietą su rezultatu 33 min. 37 sek. Emilija Mincevič 6 km distanciją įveikė per 33 min. 42,6 sek., šaudykloje prašovė 8 kartus ir finišavo 6 vietoje. Mila Senkevič 4 km distancijoje užėmė 9 vietą, šaudykloje suklydusi 7 kartus. Mila 4 km įveikė per 17 min. 08,5 sek. Milena Bernatovič distanciją įveikė per 18 min. 22,2 sek. ir užėmė 14 vietą. Lukaš Mincevič 5 km įveikė per 22 min. 25,1 sek. ir finišavo 13 vietoje.