Vilniaus rajono biatlonininkai ant Lietuvos biatlono taurės varžybų prizininkų pakylos Ignalinoje

Kovo 12-13 dienomis apie 60 biatlonininkų iš Anykščių, Visagino, Ignalinos, Vilniaus ir Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos varžėsi  Lietuvos biatlono taurės varžybose.

Šeštadienį biatlonininkai varžėsi asmeninėse lenktynėse distancijose nuo 3 iki 12,5 km su šaudymu 3 kartus gulint arba 2 kartus gulint ir 2 kartus stovint. Pirmieji  starte 12,5; 10; ir 7,5 km stojo suaugusieji, jaunimo ir jaunių grupės sportininkai. „Masters“ kategorijoje Romualdas Noreika 4 šaudymuose suklydo 7 kartus, 7,5 km įveikė per 27 min. 22 sek. ir užėmė 1 vietą. 2005-2006 gimimo metų amžiaus grupėje merginos turėjo įveikti 7,5 km su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedamos 45 baudos sekundės. Kotryna Kozlovskytė  atsistojo ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio, šaudyme suklydusi 8 kartus ir įveikusi 7,5 km per 42 min. 20 sek. Daniel Buchovskij užėmė 2 vietą toje pačioje vaikinų grupėje. Daniel 10 km distanciją įveikė per 34 min. 42 sek. Šaudykloje taip pat padarė 8 klaidas.

Po to 5 km distancijoje startavo 2007-2008 gim. m. mergaitės. Mila Senkevič pirmame šaudyme suklydo du kartus ir slydo antroje vietoje, antrajame šaudyme nepataikė 3 kartus ir išsaugojo 2 poziciją. Mila Senkevič  labai greitai slydo slidėmis ir, nepaisant 9 klaidų, padarytų per trijuose šaudymuose, užėmė 1 vietą, distanciją įveikusi per 20 min. 21 sek. Antrąją vietą užėmė Eliza Šidlauskaitė. Eliza 5 km distancijoje užtrūko 21 min. 07 sek., trijuose šaudymuose padarė 8 klaidas. Milena Bernatovič šaudykloje suklydo 10 kartų ir finiše užėmė 4 vietą, 5 km įveikusi per 23 min. 07 sek. Toje pačioje amžiaus kategorijoje vaikinams teko įveikti 6 km. Lukaš Mincevič per pirmąjį ir antrąjį šaudymus klydo po du kartus ir pirmavo. Net 3 paskutiniame šaudyme padarytos klaidos situacijos nepakeitė. Lukaš Mincevič tapo nugalėtoju, distanciją įveikęs per 25 min. 35 sek., šaudydamas padaręs 7 klaidas. Trečiąją vietą užėmė Dominikas Novickas, distanciją įveikęs per 29 min. 38 sek., šaudykloje prašovęs 9 kartus. Mergaitės, gimusios 2009 metais ir jaunesnės, varžėsi 4 km distancijoje su šaudymu 3 kartus gulint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 30 baudos sekundžių.

Nika Kunčina pirmajame šaudyme prašovė 2 kartus ir išslydo 2 pozicijoje. Antrame šaudyme ji taip pat du kartus nepataikė ir išsiveržė į priekį. Viena klaida paskutiniame šaudyme sustiprino pranašumą ir Nika Kunčina finišavo pirmoje vietoje, 4 km įveikusi per 20 min. 46 sek. Ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio stojo Amelija Bernatovič. Amelija šaudykloje suklydo 7 kartus, o distancijoje užtrūko 22 min. 11 sek.