Dominacja biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowym Pucharze Litwy w Ignalinie

13 marca, w drugim dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansie od 2 do 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc lub 2 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 lub 150 m długości.

Pierwsi na starcie 10; 7,5 oraz 6 km stanęli Romuald Aleksandrow, Daniel Buchowski, Damian Rynkiewicz, Marcin Tomaszewicz, Romuald Noreika i Kotryna Kozłowskitie. W kategorii Junior Romuald Aleksandrow miał do pokonania 10 km. Romuald na strzelaniu leżąc pomylił się 3 razy, strzelając stojąc jeszcze dwa razy i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 29 min. 04 sek. W kategorii „Masters” Romuald Noreika zajął 2 miejsce w sprincie na 6 km. Romuald na strzelaniu pomylił się 5 razy, pokonując dystans za 20 min. 00 sek.

W kategorii wiekowej 2005-2006 r. ur. dziewczęta miały do pokonania 6 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Kotryna Kozłowskitie na strzelnicy pomyliła się 444 razy i zajęła 3 miejsce, pokonując dystans za 35 min. 04 sek. W tej samej kategorii chłopców na dystansie 7,5 km. Drugie miejsce zajął Daniel Buchowski. Daniel na strzelaniu pomylił się raz i objął prowadzenie, ale na drugim strzelaniu stojąc pudłował 3 razy i na mecie zajął 2 miejsce, pokonując 7,5 km 23 min. 30 sek. Damian Rynkiewicz zajął 7 miejsce z wynikiem 30 min. 51 sek., pudłując 9 razy na strzelaniu. Na 8 pozycji finiszował Marcin Tomaszewicz, potrzebując 33 min. 34 sek. na pokonanie dystansu.

Następnie na starcie 3 km stanęły dziewczęta 2007-2008 r. ur. Miła Sienkiewicz bardzo szybko rozpoczęła wyścig, ale na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 5 razy i na dystans wyślizgnęła na 3 pozycji. Na drugim strzelaniu ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy, pokonała karną rundę 75 m. długości i wyszła na prowadzenie. Miła bardzo szybko pokonała ostatnie okrążenie i na mecie zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 14 min. 28 sek.. Milena Bernatowicz na strzelnicy pomyliła się 5 razy i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując 3 km za 15 min. 56 sek. Eliza Szidłauskaitie na strzelnicy pomyliła się 7 razy i finiszowała na 3 miejscu, pokonując dystans za 16 min. 04 sek. Gabriele Buchowskaja finiszowała na 4 miejscu z wynikiem 18 min. 12 sek., pudłując 7 razy na strzelaniu. W tej samej kategorii wiekowej chłopcy mieli do pokonania 4 km. Na najwyższym schodku podium ponownie stanął Łukasz Mincewicz, pokonując dystans za 16 min. 41 sek. Łukasz na pierwszym i drugim strzelaniu pomylił się po razie. Dominik Nowickas zajął 3 miejsce na podium, pokonując 4,5 km z czasem 21 min. 57 sek., pudłując 6 razy. Dziewczęta 2009 r. ur. i młodsze rywalizowały na dystansie 3 km. Nika Kunczina na strzelaniu pudłowała 5 razy i zajęła 2 miejsce z wynikiem 16 min. 02 sek. Na trzecim schodku podium stanęła Eweta Szidłauskaitie, pokonując dystans za 12 min. 20 sek. z 3 błędami na strzelaniu. Amelia Bernatowicz na strzelnicy pomyliła się 4 razy i na mecie zajęła 4 miejsce, pokonując 3 km za 17 min. 14 sek. Eweta Szidłauskaitie na strzelaniu pomyliła się 5 razy i zajęła 5 miejsce z wynikiem 17 min. 58 sek.

Kolejne miejsca na podium zdobyli najmłodsi 2011 r. ur. i młodsi zawodnicy Pucharu Litwy w biatlonie, strzelający z broni laserowej. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali na dystancji 2 km ze strzelaniem dwa razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 20 sek. Rafał Boban pokazał najlepszy wynik na dystansie, w dodatek trafił do wszystkich tarcz i zdecydowanie zwyciężył, pokonując 2 km za 5 min. 50 sek. Daniel Siemaszko na strzelaniu pomylił się raz i na mecie zajął 3 miejsce z wynikiem 6 min. 26 sek. Maksim Kunczin także pudłował raz i finiszował na 4 miejscu z czasem 6 min. 36 sek. W grupie dziewcząt jeszcze lepiej wystąpiły wychowanki Szkoły Sportowej, zajmując dwa pierwsze miejsca. Kamila Poźniak stanęła na najwyższym schodku podium, pokonując 2 km za 6 min. 26 sek. Kamila na strzelaniu była bezbłędna. Także celnie strzelała Monika Górska, trafiając do wszystkich 10 tarcz. Monika zajęła 2 miejsce z czasem 7 min. 10 sek. Austieja Gasiancewa finiszowała na 5 pozycji, pokonując dystans za 8 min. 41 sek. i pudłując raz na drugim strzelaniu.

Ogółem biatloniści Rejonu Wileńskiego 23 razy stanęli na podium, w tym 8 na najwyższym schodku podium.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy sukcesów 25-26 marca na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy.