11 złotych medali biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

W drugim dniu mistrzostw, 27 marca biatloniści rywalizowali w super sprincie ze startu wspólnego na dystansie 3,6 km, strzelając 3 razy leżąc oraz 5 km, strzelając leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 100 m.

Karol Dąbrowski i Nikita Romanow mieli do pokonania 5 km. Nikita pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie i ślizgnął na 2 pozycji, na drugim strzelaniu pudłował raz i zachował 2 pozycję. Na trzecim strzelaniu stojąc pudłował 2 razy i nadal ślizgnął drugi. Na ostatnim strzelaniu stojąc biatlonistom przeszkadzał silny, porywisty wiatr i Nikita zarobił 4 karne rundy, ale nie lepiej strzelali i olimpijczycy z Pekinu, co pozwoliło naszemu biatloniście na mecie zachować 2 miejsce, ustępując tylko dla Tomasa Kaukenasa. Nikita Romanow zdobył srebrny medal Mistrzostw Litwy w biatlonie, pokonując dystans za 18 min. 55 sek. Karol Dąbrowski na strzelaniu pomylił się 9 razy i zajął 5 miejsce z wynikiem 19 min. 51 sek.

Sara Urumowa startowała w grupie dziewcząt 2000-2002 r. ur. na dystansie 5 km. Sara na strzelaniu leżąc i stojąc popełniła po 5 błędów i na mecie zajęła 2 miejsce z czasem 25 min. 11 sek.

W grupie wiekowej dziewcząt 2005-2006 r. ur. Miła Sienkiewicz nie miała sobie równych na dystansie 5 km. Miła na pierwszym strzelaniu leżąc popełniła trzy błędy, ale bardzo szybko ślizgnęła na nartach i objęła prowadzenie. Na kolejnym strzelaniu leżąc także pomyliła się trzy razy. Na strzelaniu stojąc pudłowała 5 razy i na mecie finiszowała pierwsza z ponad 4-minutową przewagą. Miła Sienkiewicz dystans pokonała za 27 min. 11 sek.

Bardzo dobrze wystąpił Daniel Buchowski w grupie chłopców 2005-2006 r ur., zdobywając drugi złoty medal w super sprincie na dystansie 5 km. Daniel na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz i objął prowadzenie. Na drugim strzelaniu pomylił się 2 razy. Na kolejnych dwóch strzelaniach stojąc pudłował 3 razy, szybko ślizgnął na nartach i zdobył złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Daniel Buchowski 5 km pokonał za 20 min. 17 sek. Damian Rynkiewicz po dwóch strzelaniach leżąc pomylił się 3 razy i ślizgnął na 2 pozycji, ale na strzelaniu stojąc zarobił 7 karnych kręgów i finiszował na 3 miejscu, zdobywając medal brązowy i pokonując dystans za 24 min. 48 sek. Ałan Kaszperow dystans 5 km pokonał za 27 min. 04 sek. i zajął 6 miejsce, na strzelaniu popełniając 14 błędów.

W grupie wiekowej 2007 r. ur. i młodsze dziewczęta miały do pokonania 3,6 km. Eliza Szidłauskaitie szybko ślizgnęła na dystansie oraz najcelniej strzelała do tarcz, na trzech strzelaniach pomyliła się 6 razy i zwyciężyła z prawie 2-minutowa przewagą. Eliza dystans 3,6 km pokonała za 14 min 41 sek. Milena Bernatowicz była szybka na dystansie, ale na trzech strzelaniach pomyliła się 10 razy i na mecie zajęła 2 miejsce, pokonując dystans za 16 min. 14 sek. Nika Kunczina oraz Gabriela Buchowskaja na strzelaniu pomyliły się po 8 razy i do ostatniego metra rywalizowały o miejsce na podium. O ułamek sekundy, czyli o 0,28 szybszą była Nika Kunczina, zdobywając medal brązowy Mistrzostw Litwy w biatlonie z czasem 17 min. 06,30 sek. Gabriela Buchowskaja zajęła 4 miejsce z wynikiem 17 min. 06,58 sek. Eweta Szidłauskaitie na strzelaniu pudłowała 13 razy i zajęła 6 miejsce z wynikiem 18 min. 39sek.

W grupie chłopców Łukasz Mincewicz był nie do pokonania przez rywali, na strzelnicy popełnił 10 błędów i na mecie zdobył złoty medal, pokonując 3,6 km za 15 min. 23 sek. Dominik Nowickas zajął 4 miejsce, pokonując dystans za 17 min. 39 sek. i pudłując 12 razy na trzech strzelaniach.

W kategorii Master M50 pierwsze miejsce zajął Niemenczynianin Romuald Noreika, dystans 5 km, pokonując w ciągu 21 min. 33 sek. i popełniając 6 błędów na strzelaniu.

Najwięcej medali zdobyli biatloniści Rejonu Wileńskiego: 11 złotych, 6 srebrnych oraz 6 brązowych medali. Do Wilna i Onikszt pojechało po 4 złote medale, po 1 do Ignaliny i Wisagini.

Gratulujemy zwycięzcom oraz medalistom i życzymy sukcesów w letnich biatlonowych zawodach.