Przedstawiciele rejonu Wileńskiego – wicemistrzami unihokeju wśród dwunastolatków

Po trzech rundach rozgrywek eliminacyjnych w dniu 22 marca w Poniewieżu odbyły się finałowe zawody Mistrzostw Litwy w unihokeju wśród dzieci do lat 12, w których świetnie spisali się chłopacy rejonu Wileńskiego, zdobywając srebrne medale mistrzostw.

W finałowych zawodach wzięło udział 6 najmocniejszych drużyn Litwy wśród chłopców i dziewcząt. Naszym młodym hokeistom w meczach eliminacyjnych ciągle nie udawało się pokonać przedstawicieli Szkoły Sportowej w Szyrwintach, dlatego zajmowali 3 miejsce w swojej grupie. Walkę o medale przedstawiciele rejonu Wileńskiego rozpoczęli meczem właśnie z hokeistami z Szyrwint. Po napiętej i zmiennej walce naszym sportowcom udało się pokonać przedstawicieli Szyrwint z wynikiem 5:2. W drugim spotkaniu wychowankowie Szkoły Sportowej rejonu Wileńskiego bez trudu z wynikiem 8:0 zwyciężyli w walce z drużyną „Klevas-2” z Szawel i wywalczyli prawo walczyć o złote medale w finałowym meczu.

W finale hokeiści rejonu Wileńskiego spotkali się z wileńską drużyną „Žuvėdra – Tauras – CTLF“. Po trudnej i zmiennej walce nasi hokeiści mieli przyznać przewagę rywali. W porażce 4:7 przedstawiciele rejonu Wileńskiego zdobyli tytuł wicemistrzów Mistrzostw Litwy w unihokeju wśród dzieci do lat 12 i zostali nagrodzeni srebrnymi medalami.

Podczas kolejnych meczów mistrzostw bramki drużyny rejonu Wileńskiego nieustannie bronił Andrius Podolskij. Najbardziej skutecznym napastnikiem był Andrzej Burkot. Podczas zawodów doskonałą grą wyróżnili się Jakub Waluszkiewicz, Dominik Żemojt i Robertas Žygelevičius. Najlepszym zawodnikiem finałowego meczu został Dominykas Jurgo.

Gratulujemy hokeistom srebrnych medali i życzymy kolejnych sukcesów.

Szkoleniowiec hokeju na trawie Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego