Biatloniści szkoły sportowej na podium Biatlonowego Pucharu Litwy w Ignalinie

W sobotę 13 grudnia w Ignalinie odbyły się zawody Pucharu Litwy w biatlonie. Na starcie stanęło ponad 70 biatlonistów z Onikszt, Ignaliny, Wilna, Wisagini i rejonu wileńskiego.  Biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansie od 1,5 do 7,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc lub leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 75 lub 150 m. długości.

Wychowanka Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie Eveta Šidlauskaitė była najlepszą w grupie dziewcząt 2009-2010 r. ur. na dystansie 4 km ze strzelaniem 2 razy leżąc. Eveta bardzo szybko ślizgnęła na nartach, na pierwszym strzelaniu leżąc pomyliła się raz, na drugim popełniła 2 błędy, dystans pokonała w ciągu 17 min. 10 sek. i zdobyła puchar za 1. miejsce. Amelia Bernatowicz zajęła 4 miejsce z wynikiem 19 min. 10 sek., popełniając 3 błędy na strzelaniu.

W grupie dziewcząt 2011-2012 r. ur. złoty medal zdobyła Kamila Poźniak, zwyciężając na dystansie 3,6 km z czasem 15 min. 42 sek. i pudłując 2 razy na strzelaniu. Austėja Gasianceva zajęła 2. miejsce, pokonując dystans w ciągu 19 min. 53 sek. z trzema błędami na strzelaniu. Monika Górska finiszowała na 3. miejscu z wynikiem 20 min. 50 sek., także pudłując 3 razy na strzelaniu. Daniel Siemaszko finiszował na 4 pozycji z czasem 17 min. 37 sek., pudłując 5 razy na strzelaniu. Rafał Boban na strzelnicy pomylił się 6 razy i zajął 5. miejsce z wynikiem 18 min. 25 sek.

Gabriela Buchowskaja zajęła 3. miejsce w grupie dziewcząt 2007-2008 r. ur., popełniając 5 błędów na 2 strzelaniach i pokonując 6 km w ciągu 29 min. 17 sek. Milena Bernatowicz na strzelaniu pomyliła się 3 razy, dystans pokonała w ciągu 33 min. 06 sek. i finiszowała na 4 miejscu. Dominik Nowickas 7,5 km pokonał z wynikiem 32 min. 26 sek. i zajął 3. miejsce, pudłując na strzelaniu 8 razy.

Najmłodsi biatloniści 2013 r. ur. rywalizowali na dystansie 1,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z broni laserowej. Wśród dziewcząt zwyciężyła Ekaterina Litvinova, pokonując dystans w ciągu 5 min. 01 sek. i wykonując strzelanie bezbłędnie. Paulina Jasiukiewicz strzelanie wykonała bezbłędnie i zajęła 2. miejsce, pokonując 1,5 km w ciągu 5 min. 30 sek. Robert Boban stanął na 3 schodku podium, pokonując dystans w ciągu 7 min. 03 sek. i pudłując 2 razy na strzelaniu.

Gratulujemy naszym biatlonistom i życzymy kolejnych sukcesów.

Marian Kaczanowski

Nauczyciel – ekspert biatlonu Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie