Tarptautinės Baltijos šalių taurės varžybos

Šį savaitgalį (2024-01-20-21d.) Estijoje Haanja mieste praūžė tarptautinės Baltijos šalių taurės varžybos kuriose dalyvavo sportininkai iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvos komandai atstovavo ir būrys Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos mokinių. Varžybos vyko dvi dienas šeštadienį (224-1-20) ir sekmadienį (2024-01-21). Pirmą dieną mokiniai varžėsi sprinto rungtyje, kuri susideda iš dviejų šaudymo ruožų gulint ir stovint ( jauniesiems sportininkams šaudyt teko du kartus gulint)  ir nuo amžiaus grupės priklausė kokia distancija dalyviai turėjo nučiuožti. O antrą dieną vyko mass starto rungtis kurioje visi dalyviai iš karto stojo prie starto linijos pagal amžiaus grupę, turėjo nučiuožti atitinkama distancija ir keturis kartus apsilankyti šaudykloje, pirmus du kartus gulint ir sekančius du stovint (jaunieji sportininkai šaudė atitinkamai du arba trys kartus iš gulimos pozicijos).

Šeštadienį sprinte prie starto linijos vaikinų iki 15 metų amžiaus grupėje stojo Anton Butkevič jam reikėjo įveikti 4,5 km distanciją su dvejais šaudymo ruožais gulint. Šaudykloje jis suklydo 5 kartus ir už kiekviena nepataikytą šūvį privalėjo nučiuožti papildomus 75 m baudos ratukus, distancija jis įveikė per 19min 25s ir užėmė 23 vietą. Merginos iki 15 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, tik joms reikėjo įveikti trumpesnę distanciją, tai yra 3km. Tad prašovusi 4 kartu Eveta Šidlauskaitė finišavo su laiku 12min 36s ir užėmė 17 vietą, o šaudykloje šiek tiek prasčiau pasirodžiusi Amelija Bernatovič prašovė 6 kartus ir jos finišo laikas buvo 13min 59s, o užėmė ji 26 vietą.

Sekančioje merginų grupėje iki 17 metų dalyvės šaudykloje į taikinius šaudė iš padėčių gulint ir stovint kur netaiklus šūvis kainavo papildomus 150m baudos ratus, bei turėjo įveikti 6km trasą. Geriausiai sekėsi Milenai Bernatovič, šaudykloje klydusi vos du kartus ji užėmė 17 vietą, o jos finišo laikas buvo 28min 37s. Iš kart už jos reitinguose rikiavosi kita Vilniaus r. NSM biatlonininkė Gabrielė Buchovskaja užimdama 18 vietą. Ji šaudykloje klydo 5 kartus ir finišavo su laiku 29min 27s. Tos pačios amžiaus gupės vaikinų tarpe Dominik Novickas turėjo nučiuožti 7,5km su dvejais šaudymo ruožais. Dominik trasą įveikė per 31min 11s, šaudykloje suklydo 4 kartus ir užėmė 23 vietą.

Sekmadieni mass staro rungtyje merginos iki 15 metų turėjo įveikti 4km distanciją su trejais šaudymo ruožais iš padėties gulint kur už netaiklų šūvį baudos ratas buvo 75 metrai. 16 vietą iškovojo Eveta Šidlauskaitė, ji prašovė tik du kartus ir finiše fiksavo 15min ir 33s laiką. O Amelija Bernatovič prašovė 10 kartų ir finišavo 23 vietoje su laiku 19min 1s.

Vyresniu merginu grupėje iki 17 metų biatlonininkėms reikėjo įveikti 7,5km distanciją su keturiomis ugnies linijomis du kartus gulint ir du kartus stovint o už netaiklų šūvį teko apsukti 150 metrų baudos ratą. Gabrielė Buchovskaja suklydo šaudykloje 8 kartus ir finišavo su laiku 32min 32s bei užėmė 14 vietą, o Milena Bernatovič kuri šaudykloje klydo taip pat 8 kartus  ir finišavo 17oje vietoje jos laikas buvo 33min 52s.  Vaikinams šioje amžiaus grupėje teko įveikti 10km distancija. Mūsų sportininkas Dominik Novickas užėmė 20 vietą šaudykloje klydęs 12 kartų jis finišavo su laiku 47min 42s.