Baltijos biatlono taurės III etapas

Šį savaitgalį (2024-02-17-18d.) Ignalinoje praūžė tarptautinės Baltijos šalių taurės varžybos kuriose dalyvavo sportininkai iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Lietuvos komandai atstovavo ir būrys Vilniaus r. Nemenčinės sporto mokyklos mokinių. Varžybos vyko dvi dienas šeštadienį (2024-02-17) ir sekmadienį (2024-02-18). Pirmą dieną mokiniai varžėsi sprinto rungtyje, kuri susideda iš dviejų šaudymo ruožų gulint ir stovint ( jauniesiems sportininkams šaudyt teko du kartus gulint)  ir nuo amžiaus grupės priklausė kokia distancija dalyviai turėjo nučiuožti. O antrą dieną vyko sutrumpinta individuali  rungtis kurioje visi turėjo nučiuožti atitinkama distancija ir keturis kartus apsilankyti šaudykloje, (jaunieji sportininkai šaudė atitinkamai trys kartus iš gulimos pozicijos).

Šeštadienį sprinte prie starto linijos vaikinų iki 15 metų amžiaus grupėje stojo Anton Butkevič, jam reikėjo įveikti 4,5 km distanciją su dvejais šaudymo ruožais gulint. Šaudykloje jis suklydo 4 kartus ir už kiekvieną nepataikytą šūvį privalėjo nučiuožti papildomus 75 m baudos ratukus, distanciją jis įveikė per 21 min 25 s ir užėmė 6 vietą. Merginos iki 15 metų turėjo lygiai taip pat du kartus šaudyti iš padėties gulint ir už nepataikytus šūvius sukti 75m baudos ratus, tik joms reikėjo įveikti trumpesnę distanciją, tai yra 3 km. Tad prašovusi 2 kartus Eveta Šidlauskaitė finišavo su laiku 14 min 26 s ir užėmė  6 vietą, Amelija Bernatovič prašovė 2 kartus ir jos finišo laikas buvo 15 min 05 s, o užėmė ji 8 vietą.

Sekančioje merginų grupėje iki 17 metų dalyvės šaudykloje į taikinius šaudė iš padėčių gulint ir stovint kur netaiklus šūvis kainavo papildomus 150m baudos ratus, bei turėjo įveikti 6km trasą. Geriausiai sekėsi Milenai Bernatovič, šaudykloje klydusi vos 1 kartą ji užėmė 10 vietą, o jos finišo laikas buvo 26 min 05 s.  Kita Vilniaus r. NSM biatlonininkė Gabrielė Buchovskaja užimdama 12 vietą. Ji šaudykloje klydo 3 kartus ir finišavo su laiku 27 min 45 s. Tos pačios amžiaus grupės vaikinų tarpe Dominik Novickas turėjo nučiuožti 7,5 km su dvejais šaudymo ruožais. Dominik trasos neįveikę.

Sekmadienį individualioje rungtyje merginos iki 15 metų turėjo įveikti 4 km distanciją su trejais šaudymo ruožais iš padėties gulint, kur už netaiklų šūvį bauda 30 s. 8 vietą iškovojo Eveta Šidlauskaitė, ji prašovė 5 kartus ir finiše fiksavo 20 min 21 s laiką. Amelija Bernatovič prašovė 7 kartus ir finišavo 9 vietoje su laiku 21 min 26 s. Antonui Butkevičiui jam reikėjo įveikti 6 km distanciją su 3 šaudymo ruožais gulint. Šaudykloje jis suklydo 8 kartus ir už kiekvieną nepataikytą šūvį 30 s baudos prie bendro laiko, distancija jis įveikė per 27 min 35 s ir užėmė 7 vietą.

Vyresnių merginų grupėje iki 17 metų biatlonininkėms reikėjo įveikti 7,5 km distanciją su keturiomis ugnies linijomis, už netaiklų šūvį teko 45 s baudos. Gabrielė Buchovskaja suklydo šaudykloje 9 kartus ir finišavo su laiku 37 min 45 s, užėmė 10 vietą, o Milena Bernatovič, kuri šaudykloje klydo 8 kartus finišavo 9 oje vietoje, jos laikas 37 min 26 s.