Biathlonista Nikita Romanow oraz dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski zostali nagrodzeni przez Litewski Narodowy Komitet Olimpijski

W dniu 4 maja w siedzibie Litewskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (LTOK) zostali uhonorowani uczestnicy XIII Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego w Erzurum (Turcja). Wśród uhonorowanych byli także dwaj przedstawiciele rejonu Wileńskiego – biathlonista Nikita Romanow oraz dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, trener młodzieżowej biathlonowej kadry Litwy Marian Kaczanowski.

We czwartek po południu w siedzibie LTOK zebrali się przedstawiciele Litewskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (lit. LTOK), m. in. prezydent LTOK Daina Gudzinavičiūtė, kierownik delegacji w Erzurumie, mistrzyni olimpijska z Kalgari Vida Vencienė, kierownicy federacji dyscyplin zimowych: biatlonu, narciarstwa biegowego i górskiego, łyżwiarstwa figurowego, kierownicy centrów i szkół sportowych samorządów miasta Kowna i Wilna, rejonu Wileńskiego, Onikszt, Uciany, Ignaliny i Wisagini, liczne grono przedstawicieli mediów. Na początku prezydent LTOK Daina Gudzinavičiūtė podzieliła się swoimi wrażeniami i emocjami, jakie przeżyła w Erzurumie podczas Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego, wspomniała o niespokojnej sytuacji w Turcji w przededniu Igrzysk i wspólnie ze sportowcami, ich rodzicami i władzą LTOK o przyjętej decyzji uczestniczenia. Oglądając zawody w biatlonie, narciarstwie biegowym i górskim oraz łyżwiarstwie figurowym i schort treku zaznaczyła, że nasi sportowcy rywalizowali w zawodach nie oszczędzając siebie i wystąpili według swoim możliwości. Pogratulowała złotemu medaliście w łyżwiarstwie na krótkim torze Salwijusowi Ramanauskasowi oraz wręczyła premię pieniężną w sumie 1 tys. Euro. Listy dziękczynne od organizatorów Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego w Turcji, pamiątkowe statuetki od Litewskiego Komitetu Olimpijskiego i nagrody rzeczowe od „LTeam” otrzymali także Niemenczynianie Nikita Romanow oraz Marian Kaczanowski. Następnie zostały nagrodzone szkoły i centra sportowe, które przyszykowały uczestników Europejskiego Młodzieżowego Festiwalu Olimpijskiego w Turcji. Wśród wyróżnionych została także Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Na zakończenie sportowcy i uczestnicy spotkania zostali poczęstowani obiadem.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski