Vilniaus rajono atstovų medaliai „II Ski Tour Augustavas“ varžybose riedslidėmis

Praeitą šeštadienį Augustave vyko „ II Ski Tour Augustavas“ riedslidžių varžybos. Šiais metais  varžybos buvo vykdomos gražiose Augustavo kanalo apylinkėse, kelio atkarpoje iš Augustavo į Lipską. Kiekvienais metais šis gražus renginys tampa vis populiaresnis – šiemet starte išsirikiavo apie 100 dalyvių. Varžybų trasa nėra viena iš sunkiausių, kadangi driekiasi lengvai kalnuotoje vietovėje su ilgais pakilimais ir tik stiprus priekinis vėjas apsunkino rungtyniavimo sąlygas.

Dalyviai varžėsi keturiose amžiaus grupėse ir priklausomai nuo amžiaus turėjo įveikti 5,5; 11; 16,5 ir 22 kilometrų distancijas. Vilniaus rajonui atstovavo 8 sportininkai iš Nemenčinės ir Mostiškių. Jauniausieji, 2004-2006 m. gimę vaikai turėjo įveikti 5,5 km, 2001-2003 gim. m. grupės sportininkai varžėsi 11 km distancijoje. 11 val. sporto mokyklos auklėtiniai Romualdas Aleksandrovas, Emilija Siavro, Viktorija Siavro ir Kamilė Jakubauskaitė startavo 11 km distancijoje. Pirmoji trasos dalis driekėsi į įkalnę ir nebuvo ypatingai sunki, tačiau grįžtant atgal stiprokas vėjas pūtė į veidą ir buvo sunku siekti aukštų rezultatų. Dar sunkiai buvo ištrūkti iš bendros startuojančiųjų masės, tačiau Romualdui jau po pirmųjų 300 metrų pavyko prasiveržti į priekį, o įveikęs 5,5 km pirmavo su lenku Piotru Sobičevskiu. Įveikę sekantį ratą Romualdas su Piotru pirmieji pasirodė finišo tiesiojoje. Finišo liniją pirmasis kirto lenkas P. Sobičevski, lenkęs Romualdą vos 1 sekunde. Romualdas 11 km nuvažiavo per 25 min. 21 sek. ir iškovojo taurę už antrąją vietą.

Puikią fizinę formą parodė merginos Emilija Siavo, Viktorija Romanova ir Kamilė Jakubauskaitė. Emilija jau po pirmojo 5,5 km rato pirmavo su 30 sek. pranašumu. Sekantį ratą Emilija taip pat įveikė labai greitai ir finišavo pirma, įveikusi nuotolį per 27 min. 15 sek., ir iškovojo taurę už pirmą vietą. Lengvutei ir aukštai Viktorijai Romanovai buvo sunku važiuoti prieš vėją, bet mūsų sportininkė gerai važiavo distancijoje ir užėmė 4 vietą (30 min. 08 sek.). Kamilė Jakubauskaitė finišavo penkta su rezultatu 30 min. 12 sek.

Vaikinų, gim. 2000-1999 m., grupėje Nikita Romanov Albert Kisel ir Ruslan Pukšto varžėsi 16,5 km distancijoje, o Radoslav Aleksandrov turėjo įveikti 22 km. Nikita Romanov nuo pat pradžios pirmavo ir pirmas kirto finišo liniją, nuvažiavęs 16,5 km per 36 min. 33 sek. Albert Kisel finišavo trečias su rezultatu 38 min. 58 sek. Ruslan Pukšto finišavo iš karto po Alberto, kuris nuotolį įveikė per 41 min. 30 sek. ir užėmė 4 vietą. Radoslav Aleksandrov 22 km nuvažiavo per 53 min. 47 sek. ir užėmė 8 vietą.

Sportininkai, užėmę 1-3 vietas, buvo apdovanoti taurėmis ir daiktiniais prizais, o visi startavę dalyviai – proginiais medaliais ir atminimo dovanėlėmis. Visi norintys galėjo pasivaišinti šilta žirnių sriuba.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmės ateityje.