7 medali sportowców Rejonu Wileńskiego w I edycji Pucharu Litwy na nartorolkach

Generalna klasyfikacja Pucharu Litwy na nartorolkach składa się z 2 zawodów stylem klasycznym i 2 stylem dowolnym (łyżwą), które odbędą się w Ignalinie, Niemenczynie, Ucianie i Oniksztach. W zawodach wzięło udział 75 sportowców z Wilna, Wisagini, Onikszt, Ignaliny, Druskiennik i Rejonu Wileńskiego. W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, 7 razy stając na podium w poszczególnych grupach wiekowych. Zawodnicy w zależności od wieku mieli do pokonania 1 km, 2 km, 3 km, 5 km i 10 km.

Pierwszy na starcie 10 km w grupie wiekowej „Elita-mężczyźni” 1999 r. ur. i starsi stanął Nikita Romanow. Nikita dobrze jechał na trasie i ustąpił tylko dla o wiele starszych rywali, finiszując na 5 miejscu, pokonując 10 km. za 26 min. 06 sek.

Bardzo dobrze w grupie dziewcząt 2002-2003 r. ur. Wystąpiły Emilia Siawro, Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite, zajmując całe podium. Emilia zajęła 1 pierwsze miejsce, pokonując 3 km. za 5 min 27 sek. Wiktoria jechała na 2 pozycji, ale przed metą koleżankę po zespole dogoniła Kamile i tylko dziesiąte ułamki sekundy decydowały o wyższe miejsce na podium. Wiktoria stanęła na drugim schodku podium z wynikiem 5 min. 36,69 sek., a trzecie miejsce Kamile z czasem 5 min. 36,79 sek.

W grupie chłopców dobrze jechał na nartorolkach Marek Griniuk, stając na 3 schodku podium. Marek zdobył medal brązowy, pokonując 2 km za 5 min 14 sek. Roland Sumbar finiszował na 5 miejscu z czasem 5 min. 37 sek., a Daniel Jackiewicz zajął 7 miejsce z wynikiem 6 min. 06 sek.

W grupie chłopców 2000-2001 r. ur. startowali Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto. Liczyliśmy na medale naszych zawodników i oni nas nie zawiedli. Startując ze startu wspólnego po pokonaniu pierwszych 1000 m Romuald jechał 4, a Rusłan 6. Po pokonaniu 2 kręgu nasi narciarze jechali odpowiednio 2 i 4. Po pokonaniu ostatnich 1000 metrów dystansu Romuald Aleksandrow finiszował drugi z czasem 6 min 58 sek., a Rusłan Pukszto zdobył medal brązowy z wynikiem 7 min. 08 sek.

Dziewczęta i chłopcy 2004 r. ur. i młodsi mieli do pokonania 1000m. Ewelina Dulko szybko jechała na dystansie i zdobyła srebrny medal, pokonując 1 km. za 3 min. 19 sek. Gabriela Mikulska zajęła 4 miejsce z czasem 4 min. 25 sek. Chłopcy nie załapali się na podium. Najlepiej z naszych zawodników wystąpił Tomasz Simanowicz, zajmując 4 miejsce z czasem 3 min 08 sek. Jakub Giedris upadł na zjeździe i finiszował na 5 miejscu z wynikiem 3 min 22 sek. Aleksandr Ławrinowicz finiszował 6, Edwin Siawro zajął 8 miejsce a Bogusław Ławrinowicz 9 miejsce.

2 etap Pucharu Litwy odbędzie się 16 czerwca ulicami miasta Niemenczyn.

Pozdrawiamy naszych sportowców i życzymy sukcesów.