2 miejsce Romualda Aleksandrowa na rowerowych zawodach w Gołdapi

W dniu 9 lipca w Gołdapi odbyła się 8 edycja z 16 planowanych Maratonów Krsowych MTB pod hasłem „Pasja – Varžybos – Дружба”. W maju miesiącu 4 edycja „Maratonów kresowych” gościła na Litwie w Niemenczynie.

W rowerowych zawodach w Gołdapi udział wzięła 4-osobowa grupa sportowców z Rejonu Wileńskiego. Najlepiej powodziło się Romualdowi Aleksandrowowi w Mini maratonie na dystansie 8,6 km. Romuald 6 km jechał wśród liderów, ale potem prowadzący pomylił się na trasie i pojechał w nieprawidłowym kierunku. Gdy to zauważył, zaczął ostro hamować, co spowodowało korek na wąskim zjeździe. Zawodnicy stracili trochę czasu, póki wrócili na dystans i zostali wyprzedzeni przez rowerzystów, jadących z tyłu. Ostatnie 3 km do mety Romek mocno ciskał na pedały, jednak nie udało się wyprzedzić wszystkich i na mecie zajął 2 miejsce, ustępując dla Białorusina zaledwie sekundę. Romuald Aleksandrow 8,6 km pokonał za 15 min. 41 sek.

Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite startowały w grupie Młodziczek na dystansie Mini maratonu. Wiktoria 8,6 km pokonała za 18 min. 16 sek. i zajęła 4 miejsce, ustępując do trzeciego zaledwie 5 sekund. Kamile Jakubauskaite po pokonaniu mostku przez rzeczkę spadła z roweru i doznała obrażeń, ale dojechała do mety finiszując na 5 miejscu z wynikiem 18 min. 30 sek.

Gratulujemy Romualdowi i życzymy sukcesów w przyszłość.