5 medali biatlonistów z Niemenczyna na zawodach Pucharu Litwy na nartorolkach w Ucianie

W sobotę w Ucianie odbyły się zawody III edycji Pucharu Litwy na nartorolkach stylem dowolnym, które zostały organizowane przez Narciarską Asocjację Litwy. Do startu zgłosili się zawodnicy z Wilna, Wisagini, Onikszt, Ignaliny i rejonu Wileńskiego.  Zawodnicy rywalizowali na dystansach 5 km; 7,5 km na dróżkach rowerowych i pieszych w miejskim parku na kręgu 2,5 km. Zawody odbywały się stylem dowolnym, gdzie zawodnicy startujący ze startu rozdzielnego mieli do pokonania 2 i 3 okrążenia.

W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna, w poszczególnych grupach wiekowych 5-krotnie stając na podium. Pierwsi w grupie Elity wystartowali mężczyźni. Nasz przedstawiciel Nikita Romanow dobrze jechał na dystansie i zajął 8 miejsce, pokonując 7,5 km za 16 min. 07 sek.

Najlepiej powodziło się wychowankom Szkoły Sportowej w grupie wiekowej 2002-2003 r. ur. na dystansie 5 km, gdzie pierwsze i drugie miejsca na podium należało do naszych zawodniczek. Najbardziej ostra walka toczyła się o złoty medal między Wiktorią Romanową a Kamilą Jakubauskaite. Od startu na prowadzenie wyszła Wiktoria, jednak pokonując 2 okrążenia na dużej szybkości upadła na zakręcie, do krwi drapiąc kolana na asfalcie, jednak nie dała za przegraną i puściła się odrabiać straty, ale było już nie wiele do mety i Wiktoria ustąpiła dla Kamili. Kamila Jakubauskaite zdobyła złoty medal, pokonując 5 km za 13 min 55 sek. Wiktoria Romanowa wywalczyła srebrny medal z wynikiem 14 min 05 sek.

Wśród chłopców 2002-2003 r. ur. na dystansie 3 km Marek Griniuk wywalczył trzecie miejsce na dystansie 7,5 km z wynikiem 20 min.04 sek. Bardzo dobrze na dystansie 7,5 km w grupie chłopców 2000-2001 r. ur. wystąpili Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto. Romuald po pokonaniu pierwszego 2,5 km okrążenia jechał drugi. Następne okrążenie Romek pokonał szybciej i był już na prowadzeniu. Kolejne okrążenie Romuald pokonał bardzo szybko i nie zostawił rywalom żadnych szans na zwycięstwo. Romuald Aleksandrow 7,5 km pokonał za 17 min. 19 sek. i zdobył złoty medal. Rusłan Pukszto finiszował 4 pokonując dystans za 18 min. 28 sek.

Sara Urumowa, w grupie wiekowej 2000-2001 r. ur. wśród dziewcząt rywalizowała na dystansie 5 km. Sara bardzo dobrze jechała na podbiegach i zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal zawodów pucharu Litwy na nartorolkach. Sara Urumowa na pokonanie 5 km potrzebowała 14 min. 14 sek.

Medaliści III edycji Pucharu Litwy na nartorolkach zostali nagrodzeni dyplomami i medalami. Ostatni, czwarty etap Pucharu Litwy odbędzie się w sierpniu w Oniksztach.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski