Lietuvos žolės riedulininkų sidabras varžybose Lenkijoje

Š. m. vasario 3-5 d. Lubiankos mieste (Lenkija) vyko Sporto klubo „Balagany“ organizuojamas XX Tarptautinis Adamo Filmenovičiaus atminimo žolės riedulio turnyras. Jame dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos ir Vilniaus ŽHC jungtinė komanda vadovaujama trenerių Vytauto Vilipo ir Artūro Macijausko, kuri namo grįžo iškovojusi sidabro medalius.

Turnyre dalyvavo 18 komandų iš Lenkijos, Slovakijos, Ukrainos, Čekijos ir Lietuvos. Pogrupyje teko dvi dienas žaisti su 8 komandomis. Visos jos buvo įveiktos: „Olimpia Vinica“ (Ukraina), rezultatas 3:1, KS „Warta“ Poznanė (Lenkija) – 1:0; SP „Warszewice“  (Lenkija) – 4:0, HC „Politechnik Korosten“ (Ukraina) – 3:1, HC „Kolosok Boryspol“ (Ukraina) – 3:0, KPH „Raca Bratyslava“ (Slovakija) – 1:0, KS „Pomorzanin“ (Lenkija) – 3-0, KKS „Kolejarz“ Gliwice – 2-1.

Pusfinalyje po labai atkaklios kovos 5-4 įveikta šeimininkų  UKS „Balagany“ Lubianka komanda. Finale teko susitikti su Ukrainos „Avangard“ Kalinovka  riedulininkais. Likus žaisti 15 sekundžių rezultatas buvo 2-2 ir po klaidos gynyboje pralaimėta 2-3, tačiau Vilniaus rajono riedulininkai iškovojo sidabro medalius ir 2 vietos taurę. Turnyro dalyviai apdovanoti atminimo dovanomis komandos žolės riedulio lazdomis. Šeimininkai surengė išties įspūdingą šventę vaikams su atidarymo ir uždarymo ceremonija, turnyras sulaukė daug žiūrovų. Komandos buvo apgyvendintos Lubiankos gimnazijoje, kur buvo skaniai ir sočiai maitinamos.

Lietuvos atstovų komandoje įspūdingai žaidė Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos riedulininkai, įmušę 20 įvarčių iš 27 įmuštų. 10 įvarčių pelnė  Rafal Stankevič, 9 – Andžej Burkot, 1 – Jakub Valiuškevič. Vartus patikimai saugojo Andrius Podolskij. Puikiai gynyboje žaidė Edgar Saldiun ir Radoslav Arciševski.

Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos
žolės riedulio treneris Vytautas Vilipas