Biatlono kandidatai į Žiemos Olimpines Žaidynės Pjongčange treniruotėse Nemenčinėje

Savaitgalį kandidatai į Žiemos Olimpines žaidynes Karol Dombrovski ir Gabrielė Leščinskaitė grįžo iš stovyklos Austrijoje, kur slidinėjo ledkalnyje Ramzau mieto apylinkėse. Rokas Suslavičius sugrįžo iš stovyklos Vuokati Suomijoję, kurioje kartu treniravosi nemenčinietis Nikita Romanov. Suomijoje slidinėjimo treniruotės vykdavo specialiame tunelyje. Taip pat treniravosi su riedslidėmis ir tobulino šaudymo taiklumą. Sugrįžęs į Lietuva Karol šaudymo treniruotėms vykdavo į Ignaliną, o dabar gali tai daryti naujoje šaudykloje Nemenčinėje. Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos biatlonininkai pasinaudojo šia proga ir kartu treniravosi su aukšto lygio sportininkais. Karol atskleidė šaudymo taiklumo niuansus, parodė eilę pratimų, tinkamų biatlonininkams. Per dvi valandas trukusią treniruotę biatlonininkai bėgo raižyta vietove su lazdomis, imituojant slidinėjimo pratimus. Taiklumui šaudant gulint ir stovint trukdė stiprūs vėjo gūsiai. Po treniruotės Karol šaudymo sąlygas prilygino pasaulio taurės varžyboms Vokietijoje Oberhofo šaudykloje, kur vėjo kryptis ir stiprumas keičiasi kas minutę. Tokia treniruotė duoda daug naudos, o ypač jauniems biatlonininkams – apibendrino Karol Dombrovski. Tai buvo paskutinė savaitė namuose prieš ilgą varžybų maratoną.

Lapkričio 2 d. Karol išskrido į Norvegiją slidinėti ant sniego. Mėnesio pabaigoje Švedijoje laukia pirmas startas biatlono pasaulio taurės varžybose.

Sporto mokyklos perspektyvios biatlono grupės auklėtiniai atostogas mokykloje išnaudojo treniruotėms Latvijoje. Vykdami į stovyklą Madonoje planavo daug treniruotis riedslidėmis, bet tai pavyko padaryti tik per pirmas treniruotes. Lapkričio 1 d. naktį iškrito gausus sniegas, ant kurio jau galima buvo slidinėti. Neturint slidžių mūsų biatlonininkai vykdė bėgimo su šaudymu treniruotes, treniravo jėgą, bėgo su lazdomis imituojant slidinėjimo pratimus.

Turiningai praleidęs rudens atostogas su geru treniruočių „bagažu“ pirmadienį jaunieji biatlonininkai sugrįš į mokyklos suolus ir toliau vykdys treniruotės.

sporto mokyklos direktorius Marijan Kačanovski