Puiki Lietuvos biatlonininkų Pasaulio biatlono taurės pradžia Švedijoje

Lapkričio 26 d. Oestersunde Švedijoje vienetų ir mišrių estafečių varžybomis stipriausi pasaulio biatlonininkai pradėjo kovą dėl krištolinio gaublio individualioje ir komandinėje įskaitoje.

Mišrių estafečių varžybose labai gerai startavo Lietuvos biatlonininkai Natalija Kočergina, Diana Rasimovičiūtė, Karol Dombrovski ir Tomas Kaukėnas, užėmę 17 vietą tarp 23 startavusių komandų. Moterys turėjo įveikti 6 km, o vyrai 7,5 km su šaudymu gulint ir stovint. Natalija Kočergina šaudymą atliko be klaidų ir estafetę Dianai Rasimovičiūtei perdavė 18 vietoje, atsilikdama nuo lyderių 43,2 sek. Diana šaudyme buvo taikli ir į estafetės trečiąjį etapą palydėjo Karolį Dombrovskį 16 vietoje, atsilikdama 1 min. 46,7 sek. Karol greitai įveikė pirmus 2,5 km ir į šaudymą gulint atvažiavo 16 pozicijoje. Nemenčinietis labai greitai ir taikliai šaudė gulint ir į sekantį 2,5 km ratą išslydo 15 vietoje, kurią išlaikė iki šaudymo stovint. Šaudyme stovint vėjo gūsiai sutrukdė taikliam šaudymui, todėl Karol turėjo panaudoti 3 papildomus šovinius, kad galėtų uždengti visus 5 taikinius. Papildomų šovinių panaudojimas pareikalavo laiko, todėl Karol į paskutinį finišo ratą išvažiavo kartu su Austrijos atstovu, atsilikdamas nuo lyderių 2 min. 50 sek. Karol Dobrovski greitai įveikė paskutiniuosius 2,5 km ir estafetę Tomui Kaukėnui perdavė 17 vietoje. Su atsilikimu 3 min. 23 sek. Tomas šaudyme gulint pataikė į 4 taikinius iš 8 šūvių ir turėjo sukti 1 baudos ratą. Šaudyme stovint Tomas Kaukėnas buvo taiklus ir finišavo 17 vietoje su rezultatu 1 val. 15 min. 35 sek. Nugalėjo Norvegijos biatlonininkai, 27 km įveikę per 1 val. 11 min. 31 sek.

Vienetų estafetėje Natalija Paulaskaitė ir Vytautas Strolia turėjo įveikti 2 baudos ratus ir užėmė 20 vietą iš 23 startavusių komandų.