Dobry start Nikity Romanowa na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata wśród juniorów w Austrii

W dniu 10 grudnia w austriackim Biatlonowym Centrum Oberilliach 134 biatlonistów z 35 państw świata rywalizowali w sprincie na 10 km. ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 150 m. W zawodach dobrze wystąpił wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow, zajmując 74 miejsce.

Nikita startował z o trzy lata starszymi rywalami, ale nie dał za przegraną, szybko ślizgnął pierwsze 3,3 km do strzelania leżąc, ale nie mając pod dostatkiem treningów w górach na strzelaniu czuł gęste uderzenia serca, co przeszkodziło celnemu strzelaniu i musiał zawitać na trzy karne kręgi. Po pokonaniu dodatkowych 450 metrów dystansu na kolejne 3,3 km Nikita wyruszył na 104 pozycji, ustępując 1 min.59 sek. dla lidera. Drugie strzelanie wykonał szybko i bezbłędnie i na ostatni krąg do mety wyślizgnął na 79 pozycji. Nikita Romanow mocno ślizgnął na podbiegach, wyprzedził 5 rywali i finiszował 74, pokonując 10 km za 28 min. 43,6 sek.

Najlepiej z litewskich biatlonistów wystąpił Linas Banys zajmując 11 miejsce z czasem 26 min. 09,7 sek. Maksim Fomin finiszował 75 z wynikiem 28 min. 54,4 sek. Jokubas Mackine zajął 104 miejsce z wynikiem 30 min. 59,1 sek. Walentin Kaznaczenko uzyskał wynik 33 min. 02 sek. i finiszował na 112 miejscu.

Pozdrawiamy Nikitę Romanowa i życzymy sukcesu 15 grudnia na zawodach we włoskim mieście Ridnaun.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski