Udany start Nikity Romanowa na zawodach biatlonowego pucharu świata juniorów w Ridnaun

W dniu 16 grudnia we Włoskim Biatlonowym Centrum Ridnaun 124 biatlonistów z 35 państw świata rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. W zawodach dobrze wystąpił wychowanek Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Nikita Romanow, zajmując 50 miejsce.

Nikita dobrze radził ze starszymi o trzy lata rywalami, szybko ślizgnął pierwsze 3,3 km do strzelania leżąc, na strzelaniu ostatnim strzałem nie trafił do tarczy i musiał zawitać na karną rundę. Po pokonaniu dodatkowych 150 metrów dystansu na kolejne 3,3 km Nikita wyruszył na 52 pozycji, ustępując 1 min. 15 sek. dla lidera. Drugie strzelanie wykonał szybko, ale ostatni strzał znów był niecelny i na ostatni krąg do mety Nikita wyślizgnął na 55 pozycji ze stratą 2 min. 38 sek. Nikita Romanow na ostatnim kręgu mocno ślizgnął na podbiegach, wyprzedził 5 rywali i na mecie zająć 50 miejsce, pokonując 10 km za 30 min. 12 sek.( 2 k. r.)

Maksim Fomin z Wisagini finiszował 79 z wynikiem 31 min. 58 sek. Walentin Kaznaczenko zajął 89 miejsce z wynikiem 33 min. 01 sek., a Jokubas Mackine z Ignaliny uzyskał wynik 33 min. 05 sek. i finiszował na 90 miejscu.

Pozdrawiamy Nikitę Romanowa i życzymy sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski