Medale biatlonistów Rejonu Wileńskiego na Młodzieżowych biatlonowych Mistrzostwach Litwy w Niemenczynie

14-15 lutego na nowej strzelnicy biatlonowej w Niemenczynie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy w biatlonie, w których po raz kolejny bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W pierwszym dniu biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. Podwójne zwycięstwo w grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur. odniosły Wiktoria Romanowa i Sara Urumowa. Wiktoria zrobiła sobie prezent w dniu 15 urodzin, zdobywając złoty medal na dystansie 6 km. Wiktoria na strzelaniu leżąc myliła się 2 razy. Strzelając stojąc była bezbłędna i zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 22 min. 30 sek. Sara Urumowa na strzelaniu popełniła 6 błędów, ale szybko ślizgnęła na dystansie i zajęła 2 miejsce z wynikiem 25 min. 03 sek. Marek Griniuk w grupie chłopców 2003-2004 r. ur. miał do pokonania 4 km ze strzelaniem dwa razy leżąc. Marek na pierwszym i drugim strzelaniu popełnił po jednym błędzie i finiszował pierwszy, zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy. Marek Griniuk 4 km pokonał za 12 min. 39 sek. W tej samej grupie wiekowej dziewcząt kolejny złoty medal zdobyła Kamile Jakubauskaite. Kamile na strzelnicy popełniła 4 błędy, ale była szybka na dystansie i finiszowała pierwsza, pokonując 4 km za 15 min. 30 sek. Czwarty złoty medal w pierwszym dniu zawodów zdobyła Sylwia Karavackaite, zwyciężając na dystansie 3 km z wynikiem 17 min. 22 sek. Sylwia strzelając pomyliła się 4 razy. Srebrny medal w grupie chłopców 2001-2002 r. ur. na dystansie 6 km zdobył Romuald Aleksandrow. Romuald na strzelaniu leżąc i stojąc pudłował po dwa razy i zajął drugie miejsce, pokonując 6 km za 19 min. 32 sek. Brązowy medal na dystansie 7,5 km zdobył Rusłan Pukszto. Rusłan dystans pokonał za 22 min. 08 sek., popełniając 3 błędy na strzelnicy. W najmłodszej grupie wiekowej chłopców 2005 r. ur. i młodsi Daniel Buchowski zdobył brązowy medal. Daniel 3 km pokonał za 14 min. 52 sek., na strzelaniu popełniając 4 błędy.

Gratulujemy medalistom i życzymy sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski