Karol Dąbrowski i Wiktoria Romanowa zwycięzcami nocnego sprintu w slalomową górę w Ignalinie

W sobotę późnym wieczorem w Ignalinie zostały rozegrane zawody w sprincie na slalomowej górze.

Najpierw odbyły się kwalifikacje na dystansie 1500 m i po 10 najlepszych narciarzy w każdej grupie wiekowej trafiało do finału. Wiktoria Romanowa, Sara Urumowa, Karol Dąbrowski, Marek Griniuk i Romuald Aleksandrow pomyślnie przebrnęli przez kwalifikacje z najlepszymi czasami, więc w finale liczyliśmy na medale. Finały odbyły się na dystansie 2,2 km, gdzie ostatnie 700 metrów trzeba było pokonać w górę po stoku zjazdowym. W grupie dziewcząt 2001-2003 r. ur. Wiktoria Romanowa i Sara Urumowa po pokonaniu 1500 m odjechały od rywalek i między sobą stoczyły walkę o zwycięstwo. Wiktoria mocno pojechała na ostatnich 250 m i pierwsza wspięła się na górę z 16-sekundową przewagą nad Sarą. Wiktoria Romanowa 2,2 km pokonała za 7 min. 41 sek. i zdobyła złoty medal. Sara Urumowa dystans pokonała za 7 min. 57 sek. i zdobyła srebrny medal.

W grupie chłopców 2001-2003 r. ur. Romuald Aleksandrow prawie całą trasę jechał wśród liderów, ale na ostatnich 300 metrach nie dotrzymał narzuconej szybkości i na mecie zajął 3 miejsce. Romuald 2,5 km pokonał za 8 min. 10 sek., zdobywając brązowy medal. Marek Griniuk okazał się tuż za podium, zajmując 4 miejsc z wynikiem 8 min. 19 sek.

Karol Dąbrowski w kwalifikacjach uzyskał najlepszy czas, pokonując 1500 m za 3 min. 36 sek. W finale ze startu wspólnego na dystansie 2,5 km wystartowało 10 zawodników. Pierwszy kilometr Karol prowadził, a narzucone tempo dotrzymał tylko przedstawiciel Ignaliny Deividas Kliševičius. W miarę przybliżenia się do stoku slalomowej góry Karol przyśpieszał, a same wspinanie na szczyt stoku było bardzo szybkie i nikt nie mógł dotrzymać narzuconego tempa biegu. Karol Dąbrowski zajął pierwsze miejsce, pokonując 2, 5 km za 6 min. 44 sek.

Gratulujemy Wiktorii, Karolowi, Sarze i Romkowi oraz życzymy sukcesów w przyszłości.