Puikus Nikitos Romanovo startas Pasaulio jaunių ir jaunimo biatlono čempionate Estijoje

Vasario 24 d. Otėpėje prasidėjo Pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatas, kuriame dalyvauja 379 biatlonininkai iš 35 šalių. Lietuvos delegaciją sudaro 5 vaikinai ir 3 merginos, tarp kurių ir du Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos atstovai Viktorija ir Nikita Romanovai, lydimi komandos vadovo, Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktoriaus Marijano Kačanovskio.

Vasario 25 d. vakare vyko iškilmingas atidarymas Tehvandi biatlono stadione. Svečius, sportininkus ir žiūrovus pasveikino Tarptautinės biatlono federacijos, miesto administracijos atstovai, o kad sportininkai nesušaltų šokti kvietė Voru miesto kultūros centro merginų ansamblio nuotaikinga muzika. Atidarymo ceremoniją užbaigė 5 minučių fejerverkų fiesta.

Pirmą varžybų dieną, vasario 26-ą vyko merginų ir vaikinų individualios lenktynės. Vaikinai varžėsi 12,5 km distancijoje su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 45 sek. Nikita Romanov greitai įveikė pirmuosius 2,5 km, tačiau šaudyme gulint suklydo du kartus ir slydo 72 vietoje. Antrame šaudyme stovint vėl du šūviai buvo netaiklūs, bet klydo ir kiti varžovai, kas leido Nikitai pakilti į 70 poziciją. Trečiame šaudyme gulint visi šūviai buvo taiklūs. Tai leido mūsų sportininkui pakilti į 53 poziciją. Taiklus šaudymas pakėlė Nikitos nuotaiką ir jis padidino slydimo greitį distancijoje ir pradėjo po truputį lenkti varžovus. Paskutinį šaudymą stovint Nikita atliko greitai, pataikydamas į visus taikinius ir į paskutinius 2,5 km išslydo 38 vietoje. Paskutini ratą Nikita pralėkė „kaip raketa“, parodęs šeštą distancijos laiką, aplenkė 7 varžovus ir finišavo 31-as, įveikęs 12,5 km per 42 min. 29 sek.

Kiti Lietuvos atstovai užėmė tolimesnes vietas: visaginietis Maksim Fomin liko 54-as su rezultatu 44 min. 08 sek, ignalinietis Jokūbas Mačkinė 73-as (46 min. 20 sek.), Valentin Kaznačenko finišavo 83-as su rezultatu 49 min. 42 sek.

Merginos varžėsi 10 km distancijoje. Jauniausia pasaulio čempionato debiutantė Viktorija Romanova šią rungtį praleido ir ruošėsi dalyvauti Lietuvos rinktinės sudėtyje estafečių 3x 6 km varžybose vasario 28 d.

Sveikiname Nikitą Romanovą ir linkime taiklių šūvių sekančiame starte.