Geras Nikitos ir Viktorijos Romanovu startas Pasaulio jaunimo biatlono čempionate Estijoje

Kovo 2 d. biatlonininkai varžėsi sprinto 7,5 km, o merginos turėjo įveikti 6 km distanciją. Varžybų dieną truputį atšilo ir tik stiprūs vėjo gūsiai trūkdė taikliai šaudyti į taikinius.

Nikita Romanov nuo starto greitai šliuožė į įkalnes, greitai slydo lygumoje ir į šaudyklą atvyko 54-as. Pirmą šaudymą gulint Nikita atliko greitai, pataikė į visus taikinius ir į sekantį 2,5 km ratą mūsų biatlonininkas išslydo 25 vietoje, atsilikdamas 57,7 sek. Antrame šaudyme stovint stiprūs vėjo gūsiai trūkdė taikliam šaudymui, bet Nikita sugebėjo pataikyti į 3 taikinius ir į paskutinį ratą išslydo 38 pozicijoje. Paskutiniame rate Nikita labai greitai įveikė stačius pakilimus, stipriai spyrėsi lazdomis lygumoje ir finišo liniją kirto 39 vietoje. Nikita Romanov 7,5 km įveikė per 23 min. 05,9 sek. Ignalinietis Jokūbas Mačkinė liko 70-as su rezultatu 24 min. 10,7 sek. Visaginietis Maksim Fomin distanciją įveikė per 24 min. 33,8 sek. ir užėmė 73 vietą.  Valentin Kaznačenko liko 89-as, užtrūkęs distancijoje 28 min. 02,8 sek. Nikita Romanov vienintelis iš mūsų biatlonininkų pateko į 60-tuką su teise startuoti  10 km persekiojimo varžybose kovo 4 dieną.

Viktorija Romanova startavo 6 km distancijoje. Viktorijai, esančiai žymiai jaunesnei už varžoves, sunku buvo varžytis sunkioje trasoje, bet biatlonininkė pasistengė greitai įveikti pirmus du kilometrus, šaudant gulomis tik paskutinis taikinis liko neužverstas ir Viktorija į distanciją išslydo 72 vietoje, atsilikdama 1 min. 54,7 sek. Antrame šaudyme stovint sportininkė susitvarkė su stipriu vėju,  greitai pataikė į visus taikinius ir slydo 76 vietoje. Įveikusi paskutinius du kilometrus, finišavo 79 tarp 92 biatlonininkių. Viktorija Romanova 6 km distancijoje užtrūko 24 min. 19,2 sek. Anna Jesipionok finišavo 53-a su rezultatu 22 min. 34,4 sek. Raminta Dindaitė  distancijoje užtrūko 23 min. 21,0 sek. ir užėmė 73 vietą.

Sveikiname Nikitą su geru startu sprinte ir linkime taiklių šūvių persekiojimo varžybose, o jauniausia pasaulio čempionato dalyvę Viktoriją su sėkmingu debiutu.