6 medali biatlonistów rejonu wileńskiego na biatlonowych mistrzostwach Litwy w Ignalinie

6 marca w Ignalinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy w biatlonie, w których dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając 6 medali.

Biatloniści startowali w sprincie na dystansie od 3 do 7,5 km w zależności od wieku. Najlepiej powodziło się Wiktorii Romanowej w grupie dziewcząt 2003-2004 na dystansie 4 km z dwoma strzelaniami leżąc. Wiktoria tylko 4 marca powróciła z Młodzieżowych Biatlonowych Mistrzostw Świata w Estonii i była faworytką do zdobycia złotego medalu i nie dała rywalkom żadnych szans. Wiktoria szybko pokonała pierwsze 1,3 km, na pierwszym strzelaniu leżąc trafiła do wszystkich tarcz i prowadziła z 45-sekundową przewagą. Na drugim strzelaniu leżąc popełniła jeden błąd i po pokonaniu ostatnich 1,3 km na mecie finiszowała pierwsza, zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Wiktoria 4 km pokonała za 12 min. 28 sek. Kamile Jakubauskaite na strzelnicy popełniła 5 błędów i zajęła 3 miejsce, zdobywając brązowy medal, pokonując dystans za 14 min. 03 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Marek Griniuk zdobył srebrny medal. Marek na pierwszym strzelaniu popełnił 4 błędy, na drugim pudłował raz i zajął drugie miejsce, pokonując dystans za 12 min. 44 sek.

Sara Urumowa w grupie dziewcząt 2000-2002 r. ur. zajęła 2 miejsce na dystansie 6 km. Sara na strzelaniu leżąc popełniła 2 błędy, stojąc pudłowała raz, szybko pokonała dystans i zdobyła srebrny medal, pokonując 6 km za 22 min. 04 sek. Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto rywalizowali na dystansie 7,5 km. Romuald na pierwszym strzelaniu pudłował trzy razy i zajmował 4 miejsce, na drugim strzelaniu stojąc popełnił 2 błędy i ślizgnął trzeci. Romuald ostatnie 2,5 km pokonał szybko i zająć 3 miejsce, pokonując dystans za 22 min. 02 sek. Rusłan Pukszto zajął 5 miejsce, pokonując 7,5 km za 23 min. 02 sek.

W dniach 8-12 marca Wiktoria Romanowa, Sara Urumowa, Nikita Romanow, Romuald Aleksandrow pod opieką Mariana Kaczanowskiego w składzie reprezentacji Litwy wezmą udział w Pucharze Państw Bałtyckich w Sankt Petersburgu.

Gratulujemy medalistom i życzymy sukcesów w Rosji.