Dobry start Karola Dąbrowskiego na Biatlonowym Pucharze Świata w Finlandii

8 marca w fińskim biatlonowym centrum Kontiolahti odbyła się 7 edycja Biatlonowego Pucharu Świata.  Biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m. W zawodach dobrze wystąpił Niemenczynianin Karol Dąbrowski, trafiając w grono najlepszych „TOP-60”.

Karol od samego startu dobrze ślizgnął na podbiegach, nie zwalniał na równinnych odcinkach trasy, szybko wykonał strzelanie leżąc, trafiając do wszystkich pięciu tarcz i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 59 pozycji, tracąc do lidera 48,2 sek. Karol szybko pokonał kolejne 3,3 km, strzelając stojąc trafił do wszystkich tarcz i przed ostatnim kręgiem do mety ustępował 1 min. 18 sek. Ostatni krąg nie był najlepszy dla Karola, ale zajęte 59 miejsce było najlepsze wśród litewskich biatlonistów. Karol Dąbrowski 10 km pokonał za 25 min. 53,2 sek. Vytautas Strolia zajął 60 miejsce z czasem 25 min. 54,9 sek., a Tomas Kaukenas 96, pokonując 10 km za 27 min. 49,3 sek.

Gratulujemy Karolowi i życzymy kolejnych sukcesów.