Wiktoria Romanowa zwyciężczynią biatlonowego Pucharu Państw Bałtyckich w Rosji

W drugim dniu zawodów Pucharu Państw Bałtyckich w wyścigu ze startu wspólnego (masstart) bardzo dobrze wystąpiła Wiktoria Romanowa w grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur., zdobywając pierwsze miejsce.

Wiktoria startowała na dystansie 6 km ze strzelaniem dwa razy leżąc i dwa razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał musiała pokonać karną rundę 150 m. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc popełniła 2 błędy i zajmowała 3 miejsce. Na drugim strzelaniu była bezbłędna i ślizgnęła na drugiej pozycji. Wiktoria wyprzedziła rywalkę i wyszła na prowadzenie, szybko pokonując kolejne 1,5 km. Strzelając stojąc ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy i musiała zawitać na karną rundę 150 m. Rosjanka strzelała bezbłędnie i wyszła na prowadzenie. Na ostatnim strzelaniu stojąc Wiktoria pudłowała dwa razy, a Rosjanka 3 i po pokonaniu karnych kręgów pierwsza na dystans wyślizgnęła reprezentantka Rejonu Wileńskiego. Wiktoria Romanowa szybko pokonała dystans do mety, zwiększając przewagę nad rywalką i zwyciężyła, pokonując 6 km za 28 min. 41,1 sek. Sara Urumowa na strzelnicy wykazała się nie najlepiej, popełniając 7 błędów, ale była bardzo szybka na dystansie i na mecie zajęła wysokie 6 miejsce, pokonując dystans za 31 min. 31,9 sek.

W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców Romuald Aleksandrow w wyścigu na 7,5 km zajął miejsce tuż za podium – czwarte. Romuald na 4 strzelaniach popełnił 8 błędów, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji szybko ślizgnął na podbiegach i finiszował czwarty z wynikiem 30 min. 33,5 sek.

W grupie chłopców 1999-2000 r. ur. na drugim schodku podium stanął Nikita Romanow w wyścigu na 10 km. Nikita na pierwszym strzelaniu pudłował raz i po pokonaniu karnej rundy 150 m na kolejne 2 km wyślizgnął na 4 pozycji. Na drugim strzelaniu leżąc był bezbłędny i ślizgnął drugi. Nikita mocno ślizgnął na podbiegach i objął prowadzenie przed trzecim strzelaniem, ale strzelając stojąc popełnił 2 błędy i zajmował 2 miejsce. Na ostatnim strzelaniu stojąc dwa niecelne strzały nie pozwoliły stanąć na najwyższym schodku podium i nasz biatlonista ustąpił dla zwycięzcy zaledwie 14,5 sek. Nikita Romanow 10 km pokonał za 32 min. 36,0 sek.

Gratulujemy Wiktorii oraz Nikicie i życzymy sukcesu w sztafecie mieszanej.