Biatloniści Rejonu Wileńskiego na podium Pucharu Państw Bałtyckich w Rosji

12 marca, w poniedziałek, biatloniści rywalizowali w pojedynczych sztafetach. Nikita Romanow startował w parze z siostrą Wiktorią w grupie biatlonistów 1999-2000 r. ur. W składzie drugiej sztafety z Wisagini startowali Anastasija Sapożnikowa i Valentin Kaznaczenko. W młodszej grupie 2001-2002 r. ur. startowali wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow. Na pierwszej zmianie startowała dziewczyna, na drugiej – chłopak, później znowu dziewczyna i do mety sztafetę prowadził chłopak. Biatloniści mieli do pokonania dwa okrążenia po 1,5 km z dwoma liniami ognia. Za niecelne strzały sportowcy mieli pokonać dodatkowo 80 m.

Wiktoria Romanowa na pierwszej zmianie do zamknięcia wszystkich tarcz dobierała dwa naboje strzelając z pozycji leżąc i dwa naboje strzelając z pozycji stojąc i sztafetę dla Nikity przekazała na 3 pozycji, tracąc do lidera 1 min. 26 sek. Nikita w obu strzelaniach był celny, szybko pokonał dystans i przekazał sztafetę dla Wiktorii na 2 miejscu, tracąc zaledwie 9 sek. Wiktoria na strzelnicy była bezbłędna, ale na strzelaniu leżąc i stojąc dobierała po 3 dodatkowe naboje i zachowała drugie miejsce, tracąc do lidera 1 min. 59 sek. Nikita bardzo szybko pokonał pierwsze 1,5 km, szybko trafił do 5 tarcz z 5 naboi i o połowę zmniejszył odstawanie. Nikita bardzo szybko pokonał kolejne 1,5 km i na ostatnie strzelanie stojąc przybył z 40 sekundowym deficytem za przedstawicielem Sankt-Petersburgu, co wyprowadziło z równowagi rywala i po strzelaniu musiał zawitać na karną rundę 80 m długości. Nikita Romanow bardzo szybko z pięciu naboi trafił do wszystkich tarcz i zaczął gonić za sztafetą gospodarzy. Na półmetku udało się wyrównać z rywalem, a na ostatnim podbiegu mocno przyśpieszył i odbił się od rywala na 20 metrów, finiszując na 1 miejscu z czasem 49 min. 26,7 sek. Sztafeta z Wisagini zajęła 5 miejsce, pokonując dystans za 61 min. 41,8 sek.

W młodszej grupie Sara Urumowa szybko ślizgnęła na nartach, ale nie poradziła ze strzelaniem leżąc, zarabiając 3 karne kręgi. Strzelanie stojąc wykonała bezbłędnie i przekazała sztafetę dla Romualda Aleksandrowa na 5 pozycji. Romuald był szybki na dystansie, ale mylił się na strzelnicy 4 razy i sztafetę przekazał dla Sary na 4 pozycji. Startując drugi raz Sara już nie stresowała, strzelanie leżąc i stojąc wykonała bezbłędnie i przekazała sztafetę dla Romualda na 3 miejscu. Romuald rzucił się odrabiać straty i przed strzelaniem był już drugi, ale na strzelaniu leżąc popełnił 4 błędy i zajmował 4 miejsce. Strzelanie stojąc Romuald wykonał szybko i celnie, nie sięgając po dodatkowe naboje i na ostatnie 1,5 km do mety wyślizgnął na 3 pozycji. Romuald Aleksandrow na ostrym i długim podbiegu dogonił i wyprzedził rywala, finiszując na drugim miejscu. Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow 13,5 km pokonali za 55 min. 40,1 sek.

Po zakończeniu biegów sztafetowych zdobywcy 1 miejsca zostali nagrodzeni pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, zdobywcy 2 i 3 miejsca zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Gratulujemy Wiktorii, Sarze, Nikicie i Romualdowi zdobytych medali i życzymy sukcesów.

Dyrektor Szkoły Sportowej
Samorządu Rejonu Wileńskiego