Lietuvos biatlono veteranai vėl iškovojo medalius Pasaulio čempionate

Paskutinę Pasaulio veteranų biatlono čempionato dieną vyko individualios lenktynės su šaudymu gulint + stovint + gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo padedama baudos minutė.

Pirmas šioje rungtyje iš Lietuvos atstovų startavo Romuald Noreika iš Nemenčinės. Pirmose dvejose ugnies linijose R. Noreika prašovė po 1 kartą ir slydo 4 pozicijoje, tačiau sekančiuose šaudymuose klydo po 2 kartus ir finišavo 10 vietoje, 10 km trasą įveikdamas per 47 min. 35,8 sek. (6 b. min.). Viačeslav Rumiancev iš Visagino 10 km įveikė per 46 min. 56,5 sek. (8 b. min.) ir užėmė 11 vietą 40-44 metų vyrų grupėje.

Vidurdienį startavo Marijan Kačanovski ir Jadvyga Junevič. Marijan 7,5 km distancijoje startavo paskutinis, todėl visi varžovai buvo jo taikiklyje. Įveikęs pirmuosius 1,5 km šaudydamas iš pozicijos gulint sportininkas neatliko šautuvo korekcijos pagal vėją, ko pasekmėje „uždirbo“ 2 baudos minutes. Po pirmo nelabai sėkmingo šaudymo M. Kačanovski slydo 6 vietoje, bet stengėsi sumažinti atsilikimą, antrą šaudymą atliko greitai ir tiksliai ir jau į kitą 1,5 km ratą išslydo su 30 sekundžių persvara. Trečiame šaudyme Lietuvos atstovas vėl buvo visiškai taiklus ir pirmavo jau su beveik 2 minučių persvara. Vis dėlto, paskutiniame šaudyme Marijan suklydo 2 kartus, tačiau tai nesutrukdė jam tapti lenktynių nugalėtoju. M. Kačanovski 7,5 km trasą įveikė per 32 min. 39,1 sek. (4 b. min.) ir užtikrintai finišavo pirmas su beveik 4 minučių persvara, iškovodamas antrąjį 21-ųjų Pasaulio veteranų biatlono čempionato aukso medalį.

Jadvyga Junevič turėjo įveikti 5 x 1,2 km distanciją. Pirmuose dvejuose šaudymuose Jadvyga klydo po 3 kartus, tačiau klydo ir varžovės, todėl sportininkei pavyko išsiveržti į priekį. Trečiame šaudyme dar 2 taikiniai liko neuždengti, tačiau Vilniaus rajono atstovė vis dar pirmavo su beveik 2 minučių persvara. Deja, ketvirtas šaudymas buvo ypač nesėkmingas – sportininkė klydo net 4 kartus ir finišavo antra, nuo lyderės atsilikusi vos 13 sek. J. Junevič prie sprinto rungtyje iškovoto aukso medalio pridėjo dar ir sidabro medalį, 6 km įveikusi per 47 min. 24,7 sek. (12 b. min.).

21-ajame Pasaulio veteranų biatlono čempionate Lietuvos atstovai iškovojo 3 aukso ir 1 sidabro medalius ir komandinėje įskaitoje užėmė 3 vietą. Kaimynai latviai pelnė 1 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalius, o estai – 1 sidabro ir 1 bronzos medalius. Komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo čempionato šeimininkai, kurie iškovojo net 16 aukso medalių. Antrąją vietą užėmė biatlonininkai iš Rusijos su 8 aukso medaliais. Amerikiečiai liko 4 vietoje su 2 aukso ir 1 sidabro medaliu.