Sėkmingi Vilniaus rajono bėgikų startai XV Tarptautiniame Olimpinės čempionės Irenos Ševinskos bėgime Pultuske

Balandžio 25 d. šeši Vilniaus rajono bėgikai dalyvavo XV daugkartinės olimpinės čempionės Irenos Ševinskos tarptautinėse bėgimo varžybose Pultuske, Lenkijoje.

Antradienį po pietų atvykome į Pultuską, įsikūrėme senojoje pilyje – Polonijos namuose, o paskui vaikščiodami aplankėme miesto rotušės aikštę, regioninį muziejų bei upės Narev prieplauką. Taip pat turėjome galimybę pasitreniruoti varžybų trasoje. Šiais metais patvinusios Narev upės vanduo užliejo miesto pliažą, iš kur buvo numatytas bėgimo varžybų startas ir varžybų organizatoriai perkėlė starto vietą į miesto centrą.  Varžybų dieną buvo saulėta ir šilta. Į varžybas atvyko  800 bėgimo mėgėjų. Prieš startą vyko iškilminga varžybų atidarymo ceremonija, kurioje apart pačios šventės globėjos Irenos Ševinskos dalyvavo Monrealio olimpinis čempionas penkiakovininkas lenkas Januš Gerard Pyciak – Peciak, Pultusko miesto meras Kšištof Nuškevič,  Mazovijos kuratorė Aurelija Michalovska, Pultusko Irenos Ševinskos vardo viešosios pradinės mokyklos Nr. 4 direktorius Kšištof Lachmanski bei rėmėjo „Samsung Electronics“ atstovai.

Pirmoji startavo jauniausia mūsų dalyvė Emilija Mincevič 900 m distancijoje mergaičių 2006-2005 gim. m. amžiaus grupėje. Emilija pirmą kartą startavo tokio rango varžybose 105 bėgikių grupėje, bet greitai susiorientavo ir gerai prabėgo distanciją. Įveikusi pusę distancijos Emilija bėgo jau 15-ta. Bėgdama paskutinius metrus iki finišo Emilija dar labiau pagreitino bėgimo tempą ir finišavo penkta. Pirmą kartą tokio rango varžybose startavęs Karol Chmelevski 1100 m distancijoje užėmė 23 vietą tarp 106 startavusių bėgikų.

Paskui 1400 metrų distancijoje tarp berniukų, gimusių 2004 m., bėgo Daniel Bartusevič. Daniel iš starto išbėgo 10-tas, posūkyje nugriuvo, apsibrozdino kelius ir alkūnes, bet greitai atsikėlė ir tęsė bėgimą. Įveikęs pusę distancijos Daniel bėgo pirmas. Greitai bėgusiam Danieliui pavyko aplenkti visus varžovus ir iškovoti aukso medalį.

Po to prie starto stojo Kamilė Jakubauskaitė 2003-2004 gim. m. amžiaus grupėje tarp mergaičių 1400 m trasoje. Kamilė labai greitai bėgo pylimu ir į miestą įbėgo penkta, finišo tiesiojoje aplenkė varžovę ir finišavo trečia, nežymiai atsilikusi nuo Baltarusijos atstovių.

Marek Griniuk ir Dariuš Zabelo toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų turėjo įveikti 2000 m. Dariuš Zabelo gerai bėgo nuo pat starto ir įpusėjus distancijai pirmavo. Dariuš išlaikė didelę bėgimo spartą iki pat finišo ir laimėjo su 30 m persvara prieš antros vietos laimėtoją. Marek Griniuk per lėtai pradėjo bėgimą ir įveikęs pusę nuotolio, bėgo 14 vietoje. Likusią trasos dalį Marek įveikė greičiau ir finišo liniją kirto 6 vietoje.

Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti Samsung firmos vertingais daiktiniais prizais, kurios įteikė daugkartinė olimpinė čempionė Irena Ševinska, olimpinis čempionas Januš Gerard Pyciak – Peciak, Mazovijos kuratorė Aurelija Michalovska, Samsung firmos atstovai, Pultusko miesto meras Kšyštof Nuškevič, bei Pultusko Irenos Ševinskos vardo viešosios pradinės mokyklos Nr. 4 direktorius Kšyštof Lachmanski.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime sėkmingų startų Lietuvos pavasario kroso čempionate gegužės 4  d. Palangoje.

sporto mokyklos direktorius
Marijan Kačanovski