Rekordinis Tarptautinis MTB dviračių maratonas „Wilia“ Nemenčinėje

Balandžio 29 dieną netoli Vilniaus esančiame Nemenčinės miestelyje vyko IV Tarptautinis kalnų dviračių maratonas „Wilia“, kurį vykdė Lenkijos dviračių sporto organizacija „Maratony kresowe“ ir Vilniaus rajono savivaldybė. Tarptautiniai kalnų dviračių maratonai „Maratony kresowe“ (pasienio maratonai) yra vykdomi nuo 2009 metų. Varžybos dažniausiai vykdomos įdomiose turistinėse vietovėse šiaurės – rytų Lenkijoje. Tarptautinis kalnų dviračių maratonas „Wilia“ yra vienas iš 16 suplanuotų maratonų.

Saulėtą sekmadienio rytą prie šašlykinės „Vėtrungė“ įsikūrusiame varžybų miestelyje būriavosi per 400 dviračių maratono dalyvių iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Dviratininkai nuo 3 iki 79 metų, atsižvelgę į savo galimybes ir fizinį pasirengimą, galėjo varžytis mikromaratono – 200 m, mini maratono – 8 km, pusės maratono – 29 km ar maratono – 58 km distancijose.

Pirmieji kovą dėl medalių pradėjo patys jauniausieji 3-6 metų varžybų dalyviai, kurie varžėsi 350 metrų distancijoje. Mikromaratono OPEN kategorijos nugalėtojais tapo Dagnė Venckutė iš Kauno ir Karolis Poguda iš Vilniaus.

11.25 val. 8 km distancijoje startavo Peleton APG Mini maratono dalyviai. Ši trasa buvo daug lengvesnė, pritaikyta dviračių mėgėjams bei mokyklinio amžiaus vaikams. Nugalėtojais vyrų Open kategorijoje tapo Romualdas Aleksadrovas (17 min. 04 sek.). Moterų Open kategorijoje greičiausiai distanciją įveikė Viktorija Romanova (20 min. 35 sek.)

12.40 val. startavo maratono dalyviai, o 12.50 val. į trasą išvažiavo pusės maratono dalyviai. Maratono trasa buvo žymiai sunkesnė, driekėsi per mišką, kur buvo daug greitų ruožų, tačiau netrūko ir staigių posūkių ar stačių įkalnių. Du ruožus  dviratininkai turėjo įveikti Neries pakrante, važiuodami šalia pat vandens arba prie pat skardžio, grožėdamiesi ramiai tekančia upe ir apylinkėmis iš 100 metrų aukščio.  Šiais metais miške atsirado keletas mažų „ežeraičių“, ir praeitų metų trasa tapo nepravažiojam, todėl organizatoriai surado naują maršrutą – keliose vietose sportininkai turėjo pervažiuoti upelį, balas, o paskutinę stačiausią įkalnę, dviratininkų pavadinta „Everestu“, įveikė stebimi ir palaikomi žiūrovų.

Po maždaug valandos pajėgiausi pusės maratono dalyviai artėjo prie finišo, o maratonininkai tranzitu per varžybų miestelį nukeliavo į antrą distancijos ratą. Greičiausiai vyrų tarpe pusę maratono – 29 km – įveikė ir nugalėtoju OPEN kategorijoje tapo lenkas Pawel Koscielny iš Varšuvos (1 val. 05 min. 20 sek.). Jam iš paskos finišavo Krystian Kalinowski iš Balstogės (1.05,45). Trečias liko baltarusis Yahor Prasviryn iš Gardino (1.06,02). OPEN kategorijoje tarp moterų nugalėjo vilnietė Greta Karasiovaitė (1.15,21), antroje vietoje finišavo Kornelija Kertenytė iš Žiežmarių (1.18,02), o trečia – Agnieška Pomian iš Balstogės (1.20,35). Geriausiai iš Vilniaus rajono atstovų šioje trasoje pasirodė Denis Ovčarov iš Mostiškių (1.16,43) ir Sara Urumova iš Nemenčinės (1.42,58).

Aršioje kovoje maratono trasoje pergalę iškovojo panevėžietis Domas Manikas (2.11,48), tik 2 sekundėmis aplenkęs vilnietį Marių Pinaitį (2.11,50). Trečioje vietoje finišavo kaunietis Donatas Sertvytis (2.12,05). Pajėgiausiu tarp Vilniaus rajono atstovų buvo Jaroslav Smolski iš Nemenčinės (2.34,33).

Visos sporto šventės metu nuotaiką sportininkams ir sirgaliams kėlė grojanti muzika. Vaikus linksmino savanorės, kurios buvo paruošusios daug žaidimų. Finišavę varžybų dalyviai galėjo atsigaivinti šaltu vandeniu ir pasivaišinti sausainiais bei vaisiais. Visi sporto šventės dalyviai ragavo šiltos ir skanios košės.

1-3 vietų nugalėtojams OPEN kategorijoje buvo įteikti 100, 60 ir 40 eurų piniginiai prizai. Atskirose amžiaus grupėse nugalėtojai apdovanoti taurėmis ir diplomais, o jauniausieji varžybų dalyviai – medaliais, kuriuos įsteigė Vilniaus rajono savivaldybė bei organizacija „Maratony kresowe“.

Po apdovanojimo ceremonijos dar vyko loterija, kurios metu visi varžybų dalyviai galėjo laimėti vertingus prizus.

Apie sporto šventės organizaciją, trasų paruošimą, koncertą ir šiltą atmosferą kalbėjo varžybų dalyviai. Čia norėtųsi pažymėti, kad be Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus, Nemenčinės miesto seniūnijos, Nemenčinės ir Rudaminos daugiafunkcinių kultūros centrų, Vilniaus krašto etnografinio muziejaus bei Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos vadovų ir kolektyvo indėlio, Fundacijos „Maratony Kresowe“  gerai organizuoti sporto šventę būtų neįmanoma.