Dobry start biatlonistów z Niemenczyna na Pucharze Litewskiej Asocjacji Uczniów, który odbył się w Niemenczynie

31 lipca zawodami w krosie ze strzelaniem leżąc + stojąc biatloniści rozpoczęli zmagania w letnio-jesiennym sezonie. Zawody odbyły się na nowo wybudowanej strzelnicy w Niemenczynie.  Biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 70 m długości. W zawodach dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając najwięcej medali.

Przed głównym startem – sprintem – biatloniści sprawdzili siebie w strzelaniu na punkty 10 leżąc + 10 stojąc w kategorii „Open” i strzelaniu w parach na szybkość i celność. W strzelaniu na punkty Wiktoria Romanowa była najlepsza z dziewcząt i zajęła 3 miejsce w kategorii „Open”. W strzelaniu w parach Sara Urumowa pokonywała swych rywali i tylko w finale ustąpiła dla przedstawiciela Onikszt, zajmując drugie miejsce. Finałowy pojedynek między reprezentantką Rejonu Wileńskiego i przedstawicielem Onikszt sędziował wice mer Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski.

Następnie odbyły się zawody w sprincie – krosie ze strzelaniem. Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite startowały na dystansie 2,4 km ze strzelaniem leżąc + stojąc. Wiktoria nie zważając na ból w nodze i biodrach, który dokuczał już kilka dni po wypadku na nartorolkach podczas zgrupowania w Ignalinie, powoli biegła pierwsze 800 m. Na pierwszym strzelaniu popełniła jeden błąd i zajmowała 1 miejsce. Na drugim strzelaniu stojąc pudłowała 3 razy i po pokonaniu karnych kręgów miała sekundę przewagi nad rywalką z Wilna. Wiktoria przezwyciężając ból włączyła się na całego i pierwsza była na mecie, zwyciężając z 7 sekundową przewagą. Wiktoria Romanowa 2,4 km pokonała za 15 min. 40 sek. i zdobyła puchar za 1 miejsce. Kamile Jakubauskaite na strzelaniu popełniła 9 błędów, ale była szybka na dystansie i zajęła 3 miejsce z czasem 16 min. 07 sek.

W tej samej grupie wiekowej chłopców 2002-2003 r. ur. Marek Griniuk miał do pokonania 3 km. Marek szybko pokonał pierwszy kilometr do strzelania, ale popełnił 4 błędy i zajmował 4 miejsce, na drugim strzelaniu pudłował raz i na ostatni krąg do mety wybiegł na 2 pozycji, którą zachował na mecie. Marek 3 km pokonał za 14 min. 36 sek. i zdobył puchar za 2 miejsce. Sara Urumowa w grupie dziewcząt 1999-2001 r ur. także miała do pokonania 3 km. Sara na dwóch strzelaniach popełniła 6 błędów i zajęła drugie miejsce, ustępując o dwa lata starszej przedstawicielce Wisagini. Sara Urumowa 3 km pokonała za 19 min. 44 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Romuald Aleksandrow także zajął 2 miejsce na dystansie 3,4 km. Romuald na dwóch strzelaniach pudłował 7 razy, ale był bardzo szybki w krosie i na mecie ustąpił zaledwie 13 sekund dla przedstawiciela Ignaliny. Niemenczynianin 3,4 km pokonał za 19 min. 31 sek. Nikita Romanow na dwóch strzelaniach popełnił dwa błędy, ale nie był w najlepszej fizycznej kondycji i zajął 4 miejsce.

Następnie na starcie 1,8 km stanęli najmłodsi biatloniści 2006 r. ur. i młodsze strzelając dwa razy leżąc z kłódki do dużych tarcz. Sylwia Karawackaite uzyskała najlepszy wynik wśród dziewcząt i chłopców, pokonując dystans za 9 min. 18 sek. Sylwia na dwóch strzelaniach była bezbłędna i zdobyła puchar za 1 miejsce. Kornelia Karawackaite, startująca poza konkurencją uzyskała drugi wynik, pokonując 1,8 km za 11 min. 25 sek. Radosław Pilat z Kabiszek zwyciężył w grupie chłopców, pokonując 1,8 km za 9 min. 37 sek. Radosław trafił do wszystkich 10 tarcz z 10 naboi i zdobył puchar za 1 miejsce.

Biatloniści Rejonu Wileńskiego zdobyli 7 pucharów, w tym 3 za 1 miejsce. Przedstawiciele Ignaliny zdobyli 5 pucharów.

Zwycięzcy 1-3 miejsca otrzymali puchary Asociacji Uczniów Litwy, które wręczyli Wice mer Rejonu Wilenskiego Robert Komarowski i prezydent Litewskiej Federacji Biatlonu Arunas Daugirdas.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.