Udany start narciarzy rejonu Wileńskiego na Mistrzostwach Litwy

29-30 września w Niemenczynie i Wilnie odbyły się Mistrzostwa Litwy w narciarstwie, w których bardzo dobrze wystąpili przedstawiciele rejonu Wileńskiego.

W pierwszym dniu narciarze rywalizowali w Niemenczynie w krosie na dystansach od 1 do 10 kilometrów w poszczególnych grupach wiekowych. Nowo wybudowana biatlonowa strzelnica po raz kolejny przyjmowała najlepszych narciarzy Litwy, stanowiąc się lubianym miejscem nie tylko dla biatlonistów, ale i narciarzy. Dystanse 1; 2; i 2,5 km były wytyczone w okolicach szaszłykarni „Vėtrungė” i pobliskim lesie. Trasa była nie z łatwych, ale zawodnikom i trenerom podobała się, jak i sama organizacja zawodów.

Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy i już pierwszy start był medalowy. Milena Bernatowicz w grupie dziewcząt M11 zajęła 2 miejsce, pokonując 1 km za 5 min. 40 sek. Rolandas Matkevičius dystans pokonał za 4 min. 42 sek. i zajął 7 miejsce. Silvija Karavackaitė zajęła 2 miejsce w grupie M13, pokonując 1 km za 3 min. 27 sek. W grupie chłopców V13 Dawid Raczyński zajął 1 miejsce, pokonując 2 km za 7 min. 13 sek. Roland Sumbar zwyciężył w kategorii chłopców V15 na dystansie 3 km z wynikiem 11 min 07 sek. Daniel Jackiewicz okazał się tuż za podium, zajmując 4 miejsce i pokonując dystans za 11 min. 52 sek. Kamilė Jakubauskaitė zwyciężyła w grupie dziewcząt M17, pokonując 3 km za 12 min. 01 sek. Emilia Siawro stanęła na 3 schodku podium, pokonując dystans za 12 min. 56 sek. Romuald Aleksandrow 5 km pokonał za 17 min. 26 sek. i zajął 2 miejsce w kategorii chłopców V17.

W niedzielę narciarze rywalizowali w Parku Zakret na nartorolkach. Milena Bernatowicz zajęła 1 miejsce na dystansie 2 km w grupie dziewcząt M11. Rolandas Matkevičius 2 km pokonał za 16 min. 54 sek. i zajął 6 miejsce. Silvija Karavackaitė 2 km pokonała za 10 min. 13 sek. i finiszowała na 4 miejscu. Damian Rynkiewicz na dystansie 5 km zajął 6 miejsc z wynikiem 27 min. 53 sek. Wiktoria Romanowa w grupie dziewcząt 2003-2004 r. ur. zajęła 3 miejsce, pokonując 5 km za 20 min. 14 sek. Bardzo dobrze wystąpili chłopcy na dystansie 7,5 km w grupie chłopców 2003-2004 r. ur. Roland Sumbar zajął 1 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 26 sek. Daniel Jackiewicz stanął na trzecim schodku podium, pokonując dystans za 26 min. 19 sek. Dwa medale zdobyli Emilia Siawro i Kamile Jakubauskaitė w grupie dziewcząt 2001-2002 r. ur. w wyścigu na dystansie 7,5 km. Emilia stanęła na najwyższym schodku podium, pokonując dystans za 24 min. 14 sek., a Kamilė zdobyła medal brązowy, pokonując 7,5 km za 25 min. 32 sek. Romuald Aleksandrow rywalizował na dystansie 10 km i znów zajął 2 miejsce, pokonując dystans za 25 min. 12 sek.

Zdobywcy 1-3 miejsca zostali nagrodzeni dyplomami i medalami Mistrzostw Litwy w narciarstwie klasycznym. Zwycięzcy poszczególnych grup kros + nartorolki otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora.

Gratulujemy zwycięzcom i medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.